Jak fotí Samsung Galaxy S III

Reklama

Fotoaparát v Samsungu Galaxy S III patří k jedněm z mála vlastností, kterými tento mobil jednoznačně nepřevyšuje konkurenci. K dispozici máte „jen“ 8Mpx rozlišení a fullHD video. Budete spokojeni s výsledky, které telefon nabídne?

Při focení se musíte smířit s absencí hardwarové spouště, už na zamčeném displeji se ale dá použít tlačítko fotoaparátu. To také najdete na pohotovostním displeji a pochopitelně v menu.

Popisovat jednotlivé položky nastavení považuji za zbytečné, stačí si projít připojené screenshoty a získáte velmi dobrou představu. Stačí tedy doplnit, že nastavení je velmi podrobné, chyběl mi snad jen nějaký speciální režim na focení v protisvětle. Hodně oceňuji, že se do levé lišty s nastavením dají naskládat takřka libovolné funkce. Vše důležité tak máte ihned k dispozici. Nikde ale nenajdete položku pro vypnutí zvuku závěrky.

Jak je bohužel u telefonů obvyklé, nepamatují si vámi vybrané nastavení. V nabídce je pouze možnost vrátit vše na původní hodnoty. Pokud ale chcete více snímků se stejně zvolenými hodnotami, fotoaparát raději vůbec nevypínejte.

Barevné vyznění fotek dle mého nejlépe vystihuje slovo „umírněné“. Fotografie mají přirozený barevný nádech, nejsou přehnaně barevné. Občas se objevují potíže se správným vyvážením bílé barvy, focení proti světlu nezvládá ani Galaxy S III.

Na těchto dvou snímcích je dobře vidět, co může s fotkou udělat prudší světlo.

Tyto tři snímky jsou foceny na automatický režim, poté jsem upravil vyvážení bílé na denní světlo a poslední fotka je v HDR. Mám-li hodnotit, tak druhý snímek je katastrofa, první dopadl v pohodě a nejefektivnější je samozřejmě HDR.

Následují fotky z interiéru a detaily. Snímky jsou celkem ostré a barevně věrné, stejně si ale myslím, že by mohly být o malý kousek jasnější.

U textu jsem ani nemusel použít makro režim. Čitelnost je vynikající.

Samsung Galaxy S III se také může pochlubit velmi výkonným bleskem. Osvětlení kompletně místnosti mu nedělá sebemenší problém.

Zatímco fotky vypadají pouze dobře, u videa bych neváhal být podstatně optimističtější. Ukázky totiž vypadají výborně. Video nemá problém se stabilizací obrazu, zvukem ani rychlejší změnou snímané scény. Posuďte sami.

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama