Kontejner, který vám nabije i mobil

Reklama

Pokud používáte kontejnery na sběr oblečení, které už nepotřebujete, zbystřete pozornost. Možná oděvy vkládáte do chytrého kontejneru, který pracuje na solární energii a umí třeba nabít mobil. Jeho možnosti jsou však ještě propracovanější.

Společnost TextilEco nás na Mezinárodní strojírenském veletrhu 2019 v Brně zaujala chytrými kontejnery, jejichž design navrhli studenti VUT a dostal přiléhavé jméno Tučňák. Chytré stvoření je robustní konstrukce a kromě sběru textilu obsahuje i nějakou elektroniku. Na střeše kontejneru obsahuje solární panely pro napájení vnitřních senzorů, které detekují naplnění kontejneru. Díky informacím tak svozová auta jedou vyvážet, až když je to potřeba.

Kromě osvětlení zaujme na přední straně dotykový displej, který ukazuje parametry kvality ovzduší a může poskytovat informace z místního dění nebo reklamní sdělení. Na boku kontejneru se nachází USB sloty, ty se můžou hodit pro nabíjení mobilů. Společnost TextilEco pochází z Boskovic, kde kontejnery již fungují, novinkou v nabídce jsou zásilkové boxy pro vyzvedávání zásilek 24/7. Boxy mohou být dokonce klimatizované, takže vhodní pro doručování potravin.

Reklama