Mobilní rozhlas díky covidu roste

Reklama

Počet obcí, využívajících Mobilní Rozhlas loni stoupl o neuvěřitelných 86 %. Ke konci roku 2020 jich Mobilní Rozhlas využívalo 1025 po celé republice, přičemž v současnosti je to již 1083 obcí a stovka škol, školek, spolků nebo obecních institucí.

Do systému je zaregistrováno více než 470 tisíc občanů, kteří od samospráv obdrželi a přečetli desítky milionů zpráv a zároveň samosprávám rozeslali desítky tisíc podnětů. Největší pokrytí má Mobilní Rozhlas v rámci Prahy, kde jeho prostřednictvím chytře komunikuje 20 z celkem 57 městských částí. Rychlé aktuální zprávy ze své radnice tak může obdržet více než třetina Pražanů. Za rok 2020 se nejčastějším tématem staly aktuální zprávy o koronavirové situaci a instrukce, jak se chovat v souvislosti s vládními nařízeními.

Druhým krajem s největším pokrytím chytrou komunikací se pak stává Moravskoslezský. Jen samotná Ostrava využívá Mobilní Rozhlas ve třech svých městských částech. Kromě ní komunikuje se svými občany v reálném čase také skoro 90 dalších měst a obcí v kraji, díky čemuž může v případě potřeby okamžitě oslovit 30 % občanů na svém území. Téměř čtvrtinovým pokrytím se můžou chlubit Ústecký a Karlovarský kraj.

Reklama