Motorola Edge 30 Pro – našlapaný 5G fotograf

Reklama

Motorola vytáhla na konkurenci dobře vybasveným telefonem s dipsplejem s podporou až 144Hz frekvencí, 68W rychlonabíjením a dvojitým 50Mpx fotoaparátem. Jaké má další trumfy?

Motorola Edge 30 Pro je telefonem, za kterým se máme otočit. A je to pravda, zaoblené tvary světlé (V Česku bohužel nedostupná) nebo tmavé konstrukce skrývají velmi dobrý hardware s řadou příjemných funkcí. Velkou zásluhu má 6,7palcový OLED displej s maximální frekvencí 144 Hz, která  se jistě upraví na nižší, pokud nebudete zrovna pařit hry. Na zádech nepřehlédneme dvojitý 50Mpx snímač s vylepšenou stabilizací a ostřením, dokonce umí video 8K. Selfie kamera má 60Mpx QuadPixel.

Opět jako u jiných výrobců tu máme moderní 5G procesor Snapdragon 8 Gen 1 pro bleskový chod systému a datové spojení, hodit se bude podpora Wi-Fi 6. Napájení obstará 4 800mAh baterie s nabíjením až 68W, nebo i bezdrátově 15 W. Pro hráče i milovníky se hodí stereo reproduktory, snadné sdílení obsahu podpoří u Motoroly tradiční spojení Ready For – hodí se pro přenos obrazu třeba do TV a počítače.

A bonus navíc? Tím je dotykové pero, nový stylus Motorola umístila do speciálního pouzdra na záda telefonu. To vypadá hodně prakticky! Nový telefon bude v České republice dostupný od března v modré variantě Cosmos Blue za 19 999 Kč.

Reklama