Nokia 6.1 a 7 Plus jdou do prodeje

Reklama

Nokia začne v Česku prodávat dva nedávno představené modely. Nokia 7 Plus bude k mání za necelých deset tisíc, za Nokii 6.1 dáte necelých tisícovek sedm.

Nokia 7 Plus má rozměry 158 × 76 × 8 mm a nabízí šestipalcový dotykový displej s rozlišením 2 160 × 1 080 obrazových bodů. O rychlý chod operačního systému Android 8.0 Oreo se stará procesor Snapdragon 660 doplněný 4 GB paměti pro chod aplikací. Uživatelské úložiště má kapacitu 64 GB a je možné ho doplnit paměťovou kartou microSD. Telefon samozřejmě podporuje všemožné datové technologie, NFC, GPS apod.

Za zmínku stojí zejména fotografická výbava podpořená optikou Zeiss. Hlavní dva fotoaparáty mají rozlišení 12 a 13 Mpx se světelností F1,75 a F2,6. Čelní fotoaparát má rozlišení 16 Mpx se světelností F2.0. S Nokií 7 Plus tak můžete vytvářet jak skvělá selfie, tak dosud méně známá bothfie, která zahrnují záběry z čelní i zadní kamery.  Luxusní vzhled pak dokreslují eloxované lesklé okraje v kontrastní měděné barvě.

Nokia 6.1 běží na Snapdragonu 630, díky kterému je nejen úspornější, ale také až o 60 % rychlejší oproti předchozí generaci. Tělo telefonu je, podobně jako v předchozím případě, vyrobeno z jednoho kusu hliníkové slitiny, a má rozměry 149× 76 × 8 mm. Displej je o něco menší, má úhlopříčku 5,5″ a rozlišení 1 920 × 1 080 bodů.

Menší je také operační paměť – 3 GB a uživatelské úložiště – 32 GB. Podpora paměťových karet zůstala zachována, stejně tak nejrůznější datové a jiné technologie. Hlavní fotoaparát má rozlišení 16 Mpx, optiku Zeiss a dvoutónový blesk. Čelní fotoaparát pak dosáhl rozlišení 8 Mpx.

Díky využití hliníku a krycího sklíčka Gorilla Glass se jedná o skutečně odolný model, který si však zachovává svěží a stylový vzhled podtržený kombinací černé a měděné barvy.

Reklama