Nokia City Lens: rozšiřte si realitu

Reklama

Nokia se snaží svoje Windows Phone telefony udělat co nejatraktivnější. Kromě bezplatné navigace si nyní uživatelé mohou vyzkoušet beta verzi programu Nokia City Lens, aplikace, která využívá rozšířenou realitu.

Rozšířená realita není žádný sci-fi termín, využívat ji můžete už nyní. O co se konkrétně jedná, ukazuje dobře aplikace Nokia City Lens. Stačí program kdekoliv spustit a na svoje okolí namířit objektivem fotoaparátu. Na displeji pak neuvidíte jen objekty ve vašem okolí, aplikace k nim přidává i další doprovodné informace a současně i říká, na co narazíte, když se vydáte určitým směrem. Snadno tak můžete zjistit, kde a jak daleko od vás se nachází nejbližší ubytování, restaurace, památka nebo vlaková zastávka. Ale to není vše. Na kterýkoliv takto označený bod můžete klepnout a objeví se vám k němu podrobnější informace.

Aplikace je prozatím k dispozici pro telefony Nokia Lumia 710, 800 a 900. Odkaz na stažení se nachází zde. Pokud budete mít, stejně jako já, potíže s instalací z Marketplace (kde se mi aplikace zkrátka nezobrazila), přepněte si jazyk telefonu do angličtiny, nainstalujte program a poté znovu přepněte zpět na češtinu. Nokia City Lens se normálně spustí.

A jak celý program funguje? Vzhledem k tomu, že se jedná o beta verzi, překvapivě dobře. Na úvodní obrazovce si stačí vybrat, co vás konkrétně zajímá, můžete si ale nechat i vyhledat veškeré dostupné body ve vašem okolí. Těch už najdete v této době obrovské množství, snad jen položka Famous by potřebovala výrazněji doplnit.

Aplikace pro svou správnou funkčnost potřebuje mít kalibrovaný kompas, následné ukazování výsledků je ale naprosto bleskové a podle mých zkušeností i zcela důvěryhodné. Pokud se pohybujete cizím městem a potřebujete najít obchod, hotel či restauraci, Nokia City Lens vám skutečně poslouží skvěle. Na ukázkových obrázcích prosím omluvte, že jsou body na černém pozadí. Aplikace vám správně ukazuje obrázek okolí, potíže jsou pouze se snímacím programem, který to nedokázal správně zachytit.

Aplikace zatím funguje v angličtině a v nastavení najdete pouze možnost změny měřících jednotek a vypnutí vaší lokalizace.

Uvidíme, co dalšího Nokia s touto aplikací vymyslí. Potenciál je obrovský a program může znamenat nemalou konkurenční výhodu proti ostatním výrobcům i platformám.

Reklama