Nových iPhonů se prodalo 10 milionů za 3 dny

Reklama

Apple již tradičně oznamuje počty prodaných kusů po prvních třech dnech prodeje. Nových iPhonů se za toto krátké období prodalo více než deset milionů, což je nový rekord, a to i přesto, že jsou dostupné jen v deseti zemích.

Počet prodaných iPhonů 6 a 6 Plus za první víkend již tedy známe. Podrobnější rozklíčování, který model se prodával více, ale Apple nezveřejnil. Jeho novinky jsou zatím dostupné jen ve Spojených státech, Velké Británii, Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Hong Kongu, Japonsku, Portoriku a Singapuru. 26. září bude zahájen prodej v dalších dvaceti zemích, a to Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Irsku, Ostrově Man, Itálii, Lichtenštejnsku, Lucembursku, Holandsku, Novém Zélandu, Norsku, Portugalsku, Kataru, Rusku, Saudské Arábii, Španělsku, Švédsku, Švýcarsky, Tchaj wanu, Turecku a Spojených arabských emirátech. Na konci roku bude dostupný ve 115 zemích světa.

Pro srovnání ještě uvádíme statistiky předchozích modelů – iPhone 5 dosáhl za první víkend prodejů 5 milionů kusů, iPhony 5S a 5C to společně dotáhly k devíti milionům. Desetimilionová laťka „šestky“ a „plus šestky“ tak sice vypadá impozantně, ve srovnání s ostatními se ale jedná jen o mírné zlepšení.

Reklama