O2 radí, jak zvýšit kvalitu domácí Wi-Fi

Reklama

Podle lednového výzkumu, který si nechalo udělat O2, má domácí Wi-Fi asi 95 % českých domácností. Třetina z nich není s kvalitou spokojena.

Přitom velká část z nich dělá podle odborníků z O2 řadu chyb. Kdyby se jich vyvarovali, mohla by se kvalita jejich domácí Wi-Fi výrazně zlepšit.

Umístění – Modem umisťujte v centru domácnosti nebo tam, kde očekáváte kvalitní signál pro práci a zábavu. Jednoduchým pravidlem je umisťovat modem na viditelné místo, výkon domácí sítě negativně ovlivňuje zakrývání či zavíraní modemů například do skříní. Více než polovina lidí má modem v obývacím pokoji a 71 % lidí si stěžuje, že signál nedosáhne do celého bytu.

Stáří modemu – Modemy starší čtyř či pěti let mohou zpomalovat rychlost domácí Wi-Fi, mají limity v počtu připojených zařízení či horší schopnost šířit svůj signál. Použití novějších modemů se standardem Wi-Fi 5 a vyšším vede ke zkvalitnění uživatelského zážitku. Téměř třetina lidí má modem starší 5 let.

Repeatery – Pro větší obydlí je ideální rozmístění opakovačů (tzv. repeaterů). Vyřeší se tak problém se slabým Wi-Fi signálem v odlehlých místnostech, další patrech či zahradě.

Pravidelné aktualizace – Svůj modem pravidelně aktualizujte. Minimálně jednou ročně se vyplatí investovat pár minut svého času do softwarové aktualizace svého zařízení. Tímto úkonem můžete vylepšit funkčnost svého modemu a výkon celé domácí sítě. Více než polovina majitelů svůj modem nikdy neaktualizuje.

Moderní zařízení – Používání výrazně starších koncových zařízeních, jako jsou telefony nebo počítače, může zásadně snižovat rychlost internetu. Opět platí, že zařízení s Wi-Fi standardem 5 a vyšším plně odpovídají dnešním nárokům. Nová zařízení také lépe vypadají, takže by výzkum nemusel zjistit, že 28 % zákazníků svůj modem ukrývá. To totiž neprospívá ani šíření signálu.

Reklama