Publero: čtěte na displeji [aplikace]

Reklama

Pokud fandíte vydávání časopisů v elektronické podobě, jistě už jste slyšeli o společnosti Publero. Ta nyní vydává stejnojmennou aplikaci, se kterou už můžete číst nejenom na displejích iPadů, ale také na menších iPhonech nebo iPodech Touch.

Právě na iPodu Touch jsme aplikaci Publero otestovali. Knihovna nabízí dostatek titulů nabízených zdarma, stačí tedy aplikaci stáhnout a nemusíte se ani registrovat. Registrace ale není nijak složitá, klidně můžete využít své přihlašovací údaje z Facebooku.

Obchod Publero nabízí velmi podrobné rozdělení časopisů do spousty kategorií, nabídka titulů už je v současné době velmi široká. Nakupování probíhá velmi jednoduše, stačí si vybrat, o který časopis máte zájem (nakupovat se pochopitelně dají i starší čísla), ťuknout na symbol s penězi a časopis se během chvíle stahuje. Je to stejné jako v AppStore.

Zakoupené časopisy vidíte ve své knihovně. Čtení na menších displejích není úplně pohodlné, ale text se dá přibližovat, takže je vše bez potíží čitelné. Publero si pamatuje, na které straně jste časopis „zavřeli“, velmi jednoduše funguje i listování, nebo vyhledávání na stránce.

Pro můj iPod Touch 4 ale byla aplikace chvílemi dost náročná a zadrhávala se. V několika případech jsem se také setkal se situací, kdy časopis nešel zavřít a musel jsem ukončit celou aplikaci. Je také nutné říct, že Publero zatím není úplně stabilní, několikrát se program zasekl nebo bezdůvodně ukončil. Autoři ale na vývoji neustále pracují, takže se dá očekávat stále lepší vylaďění aplikace. Elektronické časopisy jsou o něco levnější, samotné Publero je freeware, takže proč to nezkusit?

Odkaz na stažení

Systém: iOS 5 a vyšší

Reklama