RollandGarros: koukejte raději na Eurosport (aplikace)

Reklama

Minulou neděli začal v Paříži jeden z největších tenisových turnajů, slavné Roland Garros. Pokud jste zapálenými tenisovými fandy, nebo vás prostě jen zajímá, jak si vedou čeští tenisté, možná vás zaujala tato oficiální aplikace.

Prvotní zorientování v programu vám bude nejspíš chvíli trvat, možností je totiž skutečně hodně. Zatímco live videa se nedočkáte, můžete se alespoň podívat na záznamy z jednotlivých dnů, ať už ze zápasů, tiskových konferencí, nebo rozhovorů s hráči. Na další záložce objevíte standardní textové zpravodajství, přečtete si, komu to šlo, kdo málem vypadnul atd. Už tato část by potřebovala důkladně předělat. Je sice pěkné, že nad přehledem článků jsou ještě velké fotky, ale o to hůře se mezi texty prochází. Obzvláště na menším displeji iPhonů.

Nejdůležitější částí aplikace jsou ale samozřejmě výsledky. Můžete se dívat jednak na ukončené zápasy a prohlédnout si k nim i statistiky, nechybí ani plánované zápasy s aktualizovaným skóre. Docela snadné je přepínání mezi výsledky za jednotlivé dny, nebo přepínání zápasů po jednotlivých kurtech. Velmi pomalá je ovšem aktualizace právě probíhajících zápasů, také bych uvítal daleko lepší přehled o zápasech, které tenisty čekají. Zjistit například, s kým bude hrát Tomáš Berdych ve třetím kole (pokud tam postoupí) je takřka nemožné.

Další doplňkové funkce už příliš nefungují. Jistě je dobrý nápad shromažďovat tweety o turnaji a jednotlivých zápasech, nebo mít přehled o nejaktivnějších diskuzích, vypadá to ale, že buď nikdo nediskutuje, nebo celý nápad naprosto nefunguje. Nebo mi snad aplikace má ukázat jen to, co jsem napsal sám? Hodilo by se také nějaké vyhledávání v tématech.

Doporučuji tak spíš vyzkoušet virtuální návštěvu celého areálu a autorům samozřejmě uděláte největší radost, když konečně navštívíte i tenisový obchod, kvůli kterému možná celá tato nedodělaná aplikace vznikla.

I když Roland Garros poskytuje solidní přehled o dění v turnaji, současně je nutné říct, že oproti konkurenčním turnajům, respektive jejich aplikacím, je jednoznačně nejhorší. Dlouhé načítání, důraz na reklamu, špatné live zpravodajství. Bohužel, tato aplikace by mohla dělat slavnému turnaji podstatně lepší reklamu.

Cena: freeware

Operační systém: iOS 4.0 a vyšší, Android 2.1 a vyšší

Odkaz na stažení: iOS, Android

Reklama