Samsung Galaxy A70: zdatný obr [recenze]

Reklama

Velký plastový telefon s rozlehlým displejem nabízí spoustu výkonu a trojitý fotoaparát navrch. Potěší zájemce o dostupný telefon do 10 000 Kč, kteří nehledají špičkové materiály a hledají spolehlivý mobil.

Samsung Galaxy A70 jsme poprvé viděli jako součást smečky novinek v Miláně, kde se ukázaly i další modely rodiny – Galaxy A20e, Galaxy A40, Galaxy A50, Galaxy A70 a Galaxy A80. Už tehdy na první pohled bylo jasné, že půjde o „placku“, která uspokojí touhy po opravdu velkém displeji. Samsung tohle splňuje bez obav, navíc je opatřen zajímavou barvou plastové konstrukce, která se odlišuje od černé konkurence. Je škoda, že není konstrukce nijak odolná, proto se vyhýbejte vodě a prachu.

Samsung Galaxy A70

Rozměry: 164 × 77 × 8 mm, 183 g
Displej: 6.7″, 1080 × 2400 bodů, 16 mil. barev, OLED
Procesor, systém: 8 jader, 2000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 6000 MB, 128000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS 3,5mm jack
Fotoaparát: 32+8+5 Mpx, video: 4K autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung Galaxy A70 v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Konstrukce, displej

Galaxy A70 má displej s velikostí 6,7 palců, což je rozměr přesně 70 × 155 mm! Super AMOLED technologie přináší ostrý obraz s perfektní černou barvou, rozlišení 2 520 × 1 080 zajistí jemné zobrazení všeho možného. Telefon koupíte s cenou kolem 10 000 Kč, a to v testované modré nebo černé barvě. V balení najdete nezbytnou USB-C nabíječku s výkonem 25 W a slušné špunty s 3,5mm jackem.

Velká konstrukce se v ruce cítí dobře už po pár chívlích držení, tloušťka je těsně pod 8 mm a hmotnost 183 g kapsu netrhá. Tedy pokud se do kapsy vejde, je to přerostlý kousek, na výšku přes 164 mm. Hrany mobilu jsou akorát zaoblené, levý bok nabídne delší šuplík na dvojici nanoSIM a navíc i microSD kartu. Nahoře není kromě druhého mikrofonu nic a napravo nepřekvapí tradiční sestava zámek mobilu/displej – dvojtlačítko hlasitosti. Spodní strana pak obsahuje USB-C konektor, 3,5mm jack a hlasitý reproduktor. Kvalita hudebního výstuppu je velice dobrá, stejně tak pochválím rychlost nabíjení akumulátoru, který má hodnotu 4 500 mAh. Bohužel se nepočítá s podporou bezdrátového nabíjení.

Pro volání nemám připomínek k hlasitosti zvonění, velice dobře jsou citlivé mikrofony pro hovor klidně u rušné silnice. Navíc reproduktor jsem několik ztišoval, jak moc mi nahlas mluvil do ucha. Malá škvíra sluchátka navazuje nad displejem na kapkovitý výřez přední kamery, na notifikační LED už výrobce místo nenašel. O pevnost displeje není obav, chrání jej Gorilla Glass 3 a díky němu je konstrukce telefonu o něco pevnější. Na povrchu displeje se téměř vůbec nechytají otisky a už vůbec žádné škrábance, povrch je tak spolehlivě pevný.

Displej a fotoaparát

Technologie Super AMOLED umožňuje zapnout funkci Always on pro zobrazení informací o nových událostech, a to třeba i barevně. Může jít i o informace z aplikací, různé typy upozornění, možností je hodně. Samozřejmostí je ovládání hudebního poslechu přes zobrazená tlačítka apod. Pod displejem je rovněž umístěná optická čtečka otisků prstů, ale její reakce a spolehlivost nejsou zrovna prvotřídní. Osobně preferuji ochranu mobilu třeba vybraným gestem tahy.

Záda telefonu ovládla modrá barva, počítejte s občasným přeleštěním, někdy je otisků moc. V rohu se tísní trojkombinace pro focení 32 + 8 + 5 Mpx. 32 Mpx slouží jako hlavní snímač, ten 8Mpx se postará o širokoúhlé záběry a 5 Mpx je pak na hloubku záběru. Výkon na focení je určitě dostatečný, výborně fungují efekty rozostření při focení portrétů, stejně tak široké záběry odhalí vše, co vidíte očima. Podívejte se na srovnání níže. Pro video je tu podpora 4K při 30 záběrech za sekundu, nebo dostačující 1080p při 60 snímcích. Na řadu mohou přijít zpomalené záběry, jak jsem natočil níže.

Android 9 pohání 8jádrový Snapdragon 675 a 6 GB RAM, uživatelé se budou pohybovat v grafické nadstavbě One UI a využívat 128 GB vnitřní paměti.  Prostředí je přehledné, vítám jednoduché přepnutí do tmavého módu, přepínaše všech možných přenosů a funkcí v informační liště, možnost vyhledávat v menu cokoliv z nastavení, podporu módu pro šetření očí eliminací modrého světla a další drobnosti. Reakce na povely má Android bleskové, na nic se nečeká, nic se necuká, není problém.

Závěr

Samsung Galaxy A70 je povedený telefon, který nabízí solidní výkon s nejnovějším Androidem. Telefon potěší rychlým nabíjením, dobrou výdrží a parádními fotkami i videem. A70 si zamilují ti, co hledají telefon s velkým displejem.

Samsung Galaxy A70 – fotogalerie

Fotogalerie – běžný záběr vs. širokoúhlý

Samsung Galaxy A70 – video 1080p

Samsung Galaxy A70 – video 1080p slow motion

Samsung Galaxy A70 – video 1080p super slow motion

Reklama