Samsung už není ve sporu s Microsoftem, možná nasadí Windows Phone

Reklama

Firmy Samsung a Microsoft ukončily soudní spory ohledně Androidu. I když podrobnosti jsou tajné, pravděpodobně se mimosoudně finančně vyrovnaly. Třeba se brzy dočkáme Samsungů s Windows Phone.

Samsung a Microsoft jsou v dlouholetém sporu, zejména na americkém trhu. Aktuálně ale obě firmy své spory uhladily a vydaly k tomu velmi stručné prohlášení: „Samsung a Microsoft s potěšením oznamují, že ukončili své spory před americkým soudem, stejně jako před ICC. Podmínky dohody jsou tajné.“

Jak vidíte, z oficiálních oznámení toho mnoho nevyčteme a musíme se jen dohadovat. Samsung byl před mnoha lety známý svou otevřeností k různým operačním systémům. My pamětníci si ještě vzpomínáme, když měl na trhu současně modely s Windows Mobile (předchůdce dnešních Windows Phone), Androidem a Symbianem (kdo si na něj dnes vzpomene).

Nemůžeme samozřejmě nijak zaručit, že se Samsung vrátí ke starým zvykům. Nyní mu v tom ale nebude již nic vrátit, a jelikož prodává nejvíc telefonů ze všech výrobců, trochu diverzity by mu neuškodilo.

Reklama