Sony Xperia E: levný Android s řízením spotřeby

Reklama

Sony představilo nový model řady Xperia, tentokrát s označením E. Vyznačuje se nízkou cenou, operačním systémem Android, zlepšeným zvukem HD Voice a sledováním objemu dat. Pro větší výdrž baterie nabízí propracovanou správu napájení.

Sony Xperia E byla představena 5. listopadu, na pultech obchodů by se měla objevit v prvním čtvrtletí 2013. Zatím tedy můžeme vycházet jen z oficiálních informací od výrobce. Ten svůj mobil pozicuje jako levný přístroj s Androidem a několika zajímavými funkcemi.

Dostupná bude černá, bílá a růžová varianta, všechny s funkcí HD Voice pro lepší přenos hlasu. Kromě toho umí odrušit okolní hluk, takže při telefonování uslyšíte všechno dokonale jasně bez ohledu na to, v jak hlučném prostředí se nacházíte. Pro pohon systému slouží procesor s frekvencí 1 GHz, displej má úhlopříčku 3,5″ a rozlišení 480 × 320 bodů. Snadné spojení například s televizorem umožňuje funkce DLNA. Obrovskou výhodou je vyměnitelná 1 500mAh baterie.

Zmíněné zajímavé funkce umožňují mít pod kontrolou jak náklady, tak spotřebu energie. Aplikace pro sledování objemu dat umožňuje kontrolovat náklady na mobilní data, zatímco rozšířené množnosti pohotovostního stavu telefonu prodlužují životnost baterie až čtyřnásobně.

Jakmile je displej telefonu po stanovenou dobu neaktivní, dojde k vypnutí bezdrátového připojení Wi-Fi a datových přenosů, a většina aplikací pozastaví svou činnost, čímž dojde k úspoře baterie. Příjem hlasových hovorů a textových zpráv však přitom funguje normálně. A jakmile se uživatel dotkne obrazovky, aby telefon z pohotovostního stavu probudil, všechny funkce se opět obnoví v plném rozsahu.

Reklama