T-Mobile Osobně: prodejce tarifů za vámi přijde až domů

Reklama

T-Mobile přichází se službou D2D prodeje a zákaznické péče. Bude navštěvovat své současné i budoucí zákazníky přímo v jejich domovech. Smlouvy ale musíte potvrdit telefonicky.

T-Mobile se snaží podchytit zákazníky mimo velká města, kteří to mají do nejbližší prodejny příliš daleko. Pokud potřebují něco vyřešit, mohou si na stránkách www.t-mobile.cz/osobne (funkční až od 19. dubna) návštěvu zaměstnance operátora, který za nimi přijde domů a s jejich problémem jim pomůže.

Až dosud vše v pořádku. Když už ale T-Mobile někam vyšle svého prodejce, bude se pravděpodobně snažit nasbírat i nějaké nové zákazníky. T-Mobile tak bude navštěvovat nejen zákazníky stávající, ale i ty potenciální, které teprve zkusí ukecat. Ve městech, kde je podomní prodej zakázán, bude vyjednávat výjimku u starosty, dále potřebuje souhlas majitele domu.

Všichni zaměstnanci budou brandováni ve firemních barvách a vybaveni identifikačními kartami. Jejich aktuální fotky a jména najdete na webu služby. Pokud s vámi uzavřou nějakou smlouvu, tato neplatí, pokud ji telefonicky nepotvrdíte, až vám zavolá call centrum.

Pro začátek budou konzultanti T-Mobile Osobně obcházet domácnosti na Brněnsku, Plzeňsku, a v okrajových oblastech Prahy a Ústí nad Labem. Do konce roku operátor plánuje pokrýt celé území ČR. Podobné služby nabízí sedm dalších evropských poboček Deutsche Telekomu. Mimo jiné i Slovak Telekom, který navštíví ročně přibližně třetinu domácností. Telefonickou verifikací je následně potvrzeno více než 90 % uzavřených objednávek. Přes Telekom Doma probíhá přibližně 13 % celkového objemu prodeje rezidentním zákazníkům Slovak Telekomu.

Komentář Mobinfo.cz

Podomní prodej služeb byl v nedávné době zakázán v řadě měst nebo městských částí. Důvodem je zneužívání řadou podvodníků, kteří se vydávají za zástupce velké společnosti, kteří jen například kontrolují nastavení tarifu (energie) a nepozorným zákazníkům prodají službu společnosti úplně jiné.

Jakkoliv dobře míněná snaha T-Mobilu se samozřejmě může stát terčem podobných podvodníků. Vždy proto dobře prověřujte, jestli ten, koho si pouštíte do bytu, pracuje skutečně pro T-Mobile (viz seznam webů s fotkami na webu). Pokud se rozhodnete uzavřít nějakou smlouvu, využijte dobu mezi jejím podpisem a telefonickým potvrzením k tomu, abyste si ji v klidu sami pročetli (včetně všech poznámek a podmínek).

Reklama