T-Mobile v prvním pololetí: více zákazníků, méně peněz [finanční výsledky]

Reklama

T-Mobile zveřejnil finanční výsledky za první pololetí roku 2023. Meziročně mu vzrostl počet zákazníků i celkové tržby. Podařilo se mu rozšířit pokrytí vysokorychlostním internetem 5G i optickým.

Celkový počet zákazníků meziročně mírně stoupl o 1,4 %, na 6,46 milionu. Počet uživatelů předplacených karet klesl o 2,8 % na 1,9 milionu. Počet diváků MAGENTA TV vzrostl o 15,7 % na 258 000. Spotřeba dat v mobilní síti stoupla o 46,4 %. Meziroční růst tržeb stoupl o 5,7 % na 15,38 miliardy korun. EBITDA (AL) poklesla o 6,2 % na 5,8 miliardy korun.

Operátor pokračuje také v pokrývání České republiky vysokorychlostním připojením v podobě 5G a optické sítě. Tempo pokrývání se z velké míry odvíjí od regulatorních požadavků, které nelze urychlit. I přes to T-Mobile v českých domácnostech letos zdvojnásobil počet internetových přípojek, které umožňují stahování dat rychlostí až 1 Gb/s.

Nárůst umožnila jak výstavba vlastní infrastruktury optických kabelů až do domů jednotlivých zákazníků (tzv. FTTH – Fiber to the Home – přípojky), tak vloni uzavřená dohoda se společností Vodafone o vzájemném zpřístupnění infrastruktury. Nejrychlejší připojení operátor nabízí již více než milionu českých domácností.

T-Mobile jako jeden z největších zaměstnavatelů v ČR již poněkolikáté obhájil 1. místo ve studii TOP Zaměstnavatelé 2023 v kategorii Telekomunikace. Společnost již mnoho let podporuje také seniory a studenty a letošní rok se tomu nijak nevymyká. Dlouhodobě je v rámci svých projektů (Magenta Experience Center, Klíče k médiím, Klik pro klid, Technologická gramotnost) vzdělává v oblastech technologické, digitální a mediální gramotnosti. T Mobile je i nadále aktivní v tématu duševního zdraví, zejména dětí a dospívajících.

Reklama