TCL nahlíží do ohebné budoucnosti

Reklama

Výrobce TCL Communication si pohrává s myšlenkou ohýbacích displejů a ukazuje po ohebném tabletu další zajímavost – mobil s vysouvacím displejem. Jestli ho bude vyrábět, ale jasné není.

TCL kromě výroby mobilů navrhuje spoustu konceptů a tipuje, kam se bude mobilní budoucnost ubírat. Aktuálně má dva koncepty, v nichž vsází na ohebnost displejů. Po ohebném tabletu ukázal koncept mobilu s vysouvacím displejem. Podle TCL je stále místo na nové inovace, schopnosti ohýbacích displejů se stále vylepšují.

„TCL těmito novými koncepty jasně ukazuje, že při vývoji flexibilních a skládacích zobrazovacích technologií stále existuje prostor pro nové nápady. Snažíme se uvažovat mimo zažité vzorce a dívat se na věc jinýma očima, než bylo dosud obvyklé,“ říká Shane Lee, generální manažer Global Product Center společnosti TCL Communication.

U tabletu se TCL věnuje trojitému skládání displeje, zařízení se změní z 10palcové plochy na kompaktnější rozměry 6,65palců s poměrem stran 20,8:9 a 3K rozlišením. Jedná se o první tablet s velkou obrazovkou, který využívá dvojitý kloub, pomocí nějž se složí.

Mobil s vysouvacím AMOLED displejem je prvním zařízením svého druhu na světě. V pase má jen 9 mm, displej AMOLED se roluje díky motorkům z původní velikosti 6,75 palců na finálních 7,8 palců. Díky rolování tu není vidět ohebná část jako u klasického skládacího mobilu (např. testovaný Galaxy Fold).

Reklama