Tesla vám doma chytře zatopí

Reklama

Ovládání topení už můžete dávno svěřit aplikaci v mobilu. Novinkou na trhu jsou termostatické chytré hlavice Tesla, ovládnete je z Androidu i iOS.

Termostatické hlavice Tesla Smart Thermostatic Valve a Tesla Smart Thermostatic Valve Style se dají nainstalovat na běžné radiátory, k jejich nastavení a ovládání potřebujete dokoupit také Tesla Smart ZigBee Hub a vše napojit na domácí Wi-Fi. V aplikaci pak upravujete podle místností teplotu, sledujete spotřebu tepla, automatické zapínání topení a jeho regulaci.

Hlavice podporují automatické zastavení topení, když zjistí otevřené okno. Vhod přijdou další režimy pr oplánování – pobyt na dovolené, temperování apod. Vnitřní baterie 2xAA zvládnou napájení 18-24 měsíců, hlavice lze zařadit do systémů M30, M28, Danfoss, RA, RAV, RAVL.

Na kolik to všechno vyjde? Na výběr jsou dva typy hlavic a jedna jednotka – Tesla Smart Thermostatic Valve (LED displej s podvícením) stojí 799 Kč, hlavice Tesla Smart Thermostatic Valve Style (ta s tmavým kontrastním displejem) stojí 1 290 Kč. Cena Tesla Smart ZigBee Hub je 699 Kč. Ovládací aplikace Tesla Smart je k dispozici pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, stejně jako telefony Apple.

Reklama