Třikrát jinak klávesnice pro Android

Reklama

Nevyhovuje vám klávesnice na vašem smartphonu? Pokud máte Android, můžete si vybrat z desítek náhradních řešení. Vybrali jsme tři nejzajímavější a podívali se, co uživatelům nabízejí. Psaní může být skutečně mnohem pohodlnější.

Google Play nabízí samozřejmě spoustu variant klávesnice. Vašim základním požadavkem by mělo být, aby program obsahoval český slovník a snadný přístup ke znakům s interpunkcí. Nezapomeňte také, že každou nainstalovanou klávesnici musíte povolit v nastavení telefonu.

GO Keyboard

Tahle klávesnice může vypadat zpočátku jednoduše, ale nabízí spoustu doplňků. Jednoduše si doinstalujete češtinu, změníte si téma a upravíte spoustu vlastností. Můžete do klávesnice ťukat, nebo používat swype mód, určíte plochu, kterou bude zabírat na displeji nebo velikost různých prvků na klávesnici. Bohaté jsou možnosti různých automatických oprav a doplňování, slovník se dokáže učit nové výrazy. Velmi jednoduše jsou také vyřešené možnosti práce s textem, jeho kopírování, označování a vkládání. Nastavení je docela rozsáhlé, uvítal bych nápovědu, nebo alespoň okamžitou kontrolu, co se s klávesnicí stalo. I bez nějakých radikálních zásahů se ale s klávesnicí pracuje skutečně výborně. Instalací rozhodně chybu neuděláte.

Odkaz na stažení

Cena: freeware

SlideIT Keyboard

Tahle klávesnice je hodně známá i z dalších operačních systémů. I když je hlavním způsobem psaní swype, můžete text zadávat i klasickým ťukáním. Opět se dá doinstalovat podpora češtiny nebo jiný vzhled klávesnice. Nechybí nastavení pro práci s textem a několik voleb, které se týkají psaní přes swype. Hodně užitečnou možností je naimportovat si kontakty, aby je slovník při psaní rozpoznal. Klávesnice samotná mi oproti GO Keyboard připadá trochu přeplácaná a aplikace nenabízí tolik možností pro její úpravu.

Odkaz na stažení

Cena: freeware

SwiftKey X Trial

Tato klávesnice má oproti předchozím dvěma několik zajímavostí navíc. Asi nejzvláštněji vypadá, že chce pustit k vašim účtům na sociálních sítích, a ke starým SMS, aby se z nich „naučila“ váš styl psaní. Riskl jsem to u SMS a byl mile překvapen, když mi pak při psaní nové zprávy SwiftKey X nabízelo slova a začátky, které už jsem u zpráv použil. V nastavení si taktéž můžete vybrat, jaký styl psaní preferujete – rychlý s automatickými korekcemi, nebo pomalejší s nabídkou slov.

Jinak si opět můžete vybrat, kolik místa bude klávesnice zabírat, několik úprav jejího vzhledu, vypnout směrové šipky. Aktivovat se mi nepodařilo swype, nijak se neřeší ani kopírování textu, to jsou ale asi jediné výraznější připomínky. Milovníci statistik ocení, že jim tento program dá spoustu informací o jejich stylu psaní. Opět mohu aplikaci hodnotit jako výbornou.

Odkaz na stažení

Cena: freeware / 73,08 Kč

Reklama