Třikrát televizní program po iOS

Reklama

Televizi má doma prakticky každý a i když většina z nás na nabídku programů nadává, občas se něco zajímavého přeci jenom objeví. Doba papírových televizních programů pomalu končí, podívali jsme se na tři freewarové aplikace, které se je pokoušejí na App Store nahradit.

Při hledání televizního programu na App Store jsme chtěli získat bezplatnou aplikaci, pro naše rozhodování nebylo podstatné, pokud je televizní program pouze jednou ze součástí aplikace.

TV Magazín

Jedná se o upravenou podobu samostatného časopisu věnujícího se televizním pořadům. Hlavním nedostatkem je malý výběr televizních stanic. Těch je sice celkem sedmnáct a nechybí žádná z větších českých stanic, příznivci sportu ale budou postrádat Eurosport či Sport 1 a aplikace ignoruje i stanice o přírodě nebo dokumentární programy. K rozšířené nabídce se dostanete teprve po zaplacení čtvrtletního předplatného 2,39 eur.

I menší nabídku programů si můžete přeskládat dle libosti, programy, které nesledujete, se dají vypnout. Zajímavý pořad si také přidáte mezi oblíbené. Užitečnou vlastností aplikace je nastavení upozornění, problém jsem neviděl ani v přehledu programu na několik dnů dopředu.

Odkaz na stažení

O2TV

Aplikace slouží i jako mobilní televize pro zákazníky O2, nás ale teď zajímala pouze úroveň televizního programu. Nabídka stanic je podstatně bohatší než v předchozím případě, využít můžete také rozdělení podle zaměření TV kanálu (sport, dokumenty, hudba atd). O2TV o něco lépe řeší přeskládání a nastavení oblíbených stanic, trochu horší orientaci ale čekejte v případě, kdy se chcete podívat na program několik dnů dopředu (musíte do displeje ťukat více než u TV Magazínu). Také základní časové rozdělení na Nyní a Večer je možná až příliš omezené.

Kolonka oblíbených programů zde chybí, na zajímavý pořad si ale můžete nechat poslat upozornění, u filmů si mi také líbilo, že se mohu podívat na odkaz ve filmových databázích.

I když jsem během testování na problém nenarazil, uživatelé si v programu stěžují na občasné nepřesnosti, výjimkou prý také není, když se neobjeví dodatečné informace o vybraném pořadu.

Odkaz na stažení

Seznam TV

Největší výhodu této aplikace vidím v tom, že si můžete načíst televizní program až 14 dní dopředu a využívat jej v offline režimu. Uživatelé služeb seznamu také mohou (po přihlášení) používat stejný televizní program, se stejnými nastavenými stanicemi, jako ve verzi na internetu. Nabídka televizních programů i jejich přeskládávání či přidávání je řešeno dobře, hledání v programu je lepší než u O2TV, ale pořád horší než u první aplikace (např. přepnutí z úterka na sobotu vám stále bude trvat trochu déle).

Uživatelé, kteří nemají účet na Seznamu, asi nebudou rádi, že si nemohou vytvářet vlastní soupis oblíbených pořadů a nebudou jim tedy ani nijak fungovat upozornění. Postěžovat si musím také na trochu horší stabilitu aplikace.

Odkaz na stažení

Reklama