U:fon bude na prodej

Reklama

MobilKom, provozovatel mobilní sítě U:fon, dnes oznámil, že hledá strategického investora. Jinými slovy je na prodej. Jelikož je U:Fon aktuálně v insolvenčním řízení, musel prodej odsouhlasit výbor věřitelů.

MobilKom u nás provozuje poněkud nestandardní mobilní síť U:fon, která je založena na technologii CDMA v nepříliš obvyklém frekvenčním pásmu. Zákazníci se při výběru musí omezovat na speciálně upravené telefony z nabídky U:fonu nebo ho využívat pro datové připojení.

Koncem loňského roku MobilKom sám sebe poslal do insolvenčního řízení, přesto že zachoval všechny služby zákazníkům. Hlavním cílem bylo očistit společnost od velkých úvěrů a pokračovat v dalším podnikání.

To se nyní pravděpodobně daří, insolvenční správkyně konstatovala, že MobilKom hradí všechny závazky ve lhůtě splatnosti. Podle zpráv společnosti pak v průběhu ledna skončil v černých číslech, vydělal několik milionů, a v únoru očekává podobný úspěch.

Výbor věřitelů (zástupci všem, jimž U:fon dluží peníze) pak rozhodl, že pošle společnost do konkurzu a nabídne ji strategickému investorovi (jinými slovy – prodá ji). Otázkou zůstává, jestli někdo MobilKom koupí. Je pravděpodobné, že v době prodeje už bude oddlužený, přesto s sebou potáhne břemeno v podobě nestandardní datové sítě.

Hlavním lákadlem by mohla být síťová infrastruktura (lidově řečeno již postavené stožáry a rychlá datová spojení mezi nimi). Vítěz aukce mobilních frekvencí by ji mohl využít jako základ pro nově budovanou síť LTE.

Reklama