V metru je bezplatné Wi-Fi od ČD

Reklama

ČD – Telematika pokrývá šest stanic pražského metra signálem sítě Wi-Fi. Bude sloužit k informování cestujících o důležitých událostech, ale také k normálnímu prohlížení internetu.

Tak dlouho operátoři pokrývají pražské metro signálem LTE, až se tam místo něj objeví Wi-Fi. Zatím tedy jen v šesti stanicích – Pražského povstání a Hlavní nádraží na lince C, kompletní přestupní stanici Florenc – tedy jak stanici linky C tak i B – a dále stanice Náměstí Republiky a Smíchovské nádraží na lince B. O pokrytí se postarala firma ČD – Telematika, která vyhrála výběrové řízení vyhlášené pražským dopravním podnikem.

Ve výše zmíněných stanicích se můžete k Wi-Fi připojit prostřednictvím jednoduché přihlašovací stránky. Poté už můžete bezdrátový internet využívat k prohlížení internetu. Pokud dojde k nějaké mimořádné události, například výluce, dostanete přímo na displej svého mobilu nebo tabletu příslušnou zprávu.

Pokud vás zajímají parametry připojení – ve stanicích je signál 802.11 ac wave 2, konektivita do internetu má kapacitu 300 Mb/s. Systém zvládne údajně připojit až desítky tisíc uživatelů současně, a jelikož ČD – Telematika pokrývá signálem například železniční nádraží, a má tudíž jisté zkušenosti, není důvod jí nevěřit.

Reklama