Více než polovina českých škol má Wi-Fi

Reklama

V rámci roadshow Edu Days, kterou pořádal Microsoft se svými partnery, proběhl výzkum mezi učiteli. Více než polovina českých škol má Wi-Fi pro studenty, učitelé se bojí útoků a nevhodného obsahu.

Roadshow proběhla celkem v osmi českých městech a kromě Microsoftu se jí účastnila řada partnerů, mimo jinými dodavatel síťové infrastruktury Cisco. Podle průzkumu, který u příležitosti roadshow proběhl, má aktuálně Wi-Fi pro studenty 56 % škol. Z těch, které Wi-Fi nemají, 16 % z nich chce bezdrátovou síť zprovoznit do roka. Dalších 19 % pak v blíže neurčeném delším časovém horizontu.

Více než polovina z těch, kteří Wi-Fi zatím nemají, ho do budoucna ani nechce (z celkového počtu škol činí podíl odmítačů 22 %). Pravděpodobně je odradil jeden z mnoha obav, které učitelé ve spojitosti s Wi-Fi projevili.

Mezi hlavní z nich patří strach o dostatečné zabezpečení sítě (53 % respondentů). Učitelé se dále obávají o přístup studentů k nevhodnému obsahu (21 %) nebo jejich nelegální činnost (6 %). Pouze 16 % dotázaných řeklo, že se ničeho ve spojitosti se studentskou Wi-Fi nebojí, nebo o žádném riziku neví.

Reklama