Vodafone hlásí velký zájem o eSIM

Reklama

Virtuální SIM karta, která nemá podobu plastového obdélníčků, ale jen záznamu v čipu telefonu, se těší velké oblibě. Tvrdí to alespoň Vodafone, který kromě nových zařízení iPhone nabízí eSIM i pro chytré hodinky.

I když se velikost SIM karet neustále zmenšuje, pro některá zařízení jsou i ty nejmenší varianty stále příliš velké. Navíc vyměňovat neustále nějaký kousek plastu je otravné. Světlo světa proti spatřila vestavěná SIM, embedded SIM, zkráceně eSIM. Ta nemá fyzickou podobu. Důležité informace dříve uložené v čipu SIM karty jsou přes mobilní síť nahrány přímo do čipu telefonu. Nebo jiného zařízení.

Ano, v tom je právě velká výhoda eSIM. S rozvojem internetu věcí se začaly objevovat nejrůznější čidla, která jsou prostě menší než ta nejmenší SIM karta. Aby mohla být zapojena do mobilní sítě, musí se spoléhat právě na eSIM.

Kromě toho podporují eSIM nejmodernější přístroje od firmy Apple (telefony Apple iPhone XR, Apple iPhone XS nebo Apple iPhone XS Max i tablety Apple 11 iPad Pro a Apple iPad Mini). Ty mohou mít aktivní jedno číslo na klasické fyzické SIM a druhé na eSIM, stávají se z nich tak poprvé v historii duální přístroje.

Protože zákazníci Vodafonu eSIM využívají, zařadil operátor do nabídky další zařízení s podporou tohoto nového fenoménu. Jedná se o chytré hodinky Samsung Galaxy Watch. Díky eSIM mohou mít vlastní číslo, takže není problém si z nich zavolat nebo poslat SMS, aniž byste je museli párovat s telefonem.

Reklama