Worms: vypalte červa

Reklama

Legendární hru Worms si můžete zahrát na všech mobilních platformách, my se dnes zaměříme na její zpracování pro Badu. Odjistěte zbraně, válka může začít!

S Worms jste se už pravděpodobně někdy setkali. Dvě bandy červů se snaží vzájemně zlikvidovat. Toho dosahují širokým arzenálem zbraní. Své soupeře můžete zmasakrovat doslova desítkami způsobů. Jednotlivé týmy se ve svých tazích střídají, pro likvidaci soupeřů je nutné dobře mířit, uvážlivě vybírat zbraň (ne vždy máte k dispozici všechno a v neomezeném množství) a dobře si rozložit, co ve svém tahu přesně chcete udělat. Mnohdy je lepší s červíkem zmizet za nějakou překážku, kde na vás soupeři tak snadno nemůžou. Nejvíce k vzteku je situace, kdy skoro mrtvý soupeř přesně zamíří a zlikviduje vám červa v plné kondici.

Zpracování pro systém Bada je určitě profesionální. Na výběr máte různá prostředí, kde budete soupeřit, během hry se můžete díky bonusům dostat k dalším zbraním, zkrátka typický Worms. Přiznám, že hru jsem dlouho nehrál, takže mě mile překvapily variace, kdy musíte např. zničit co nejvíce nepřátelských červů (ale se slabým zdravím) a sami máte jen jednoho válečníka. Podobných překvapení najdete ve hře více.

Jednoznačným omezením je velikost displeje, který nikdy neposkytne takový přehled o celém bojišti jako monitor. Také dotykové ovládání je tentokrát spíše na škodu a musíte si na něj chvíli zvykat. Jako začínajícímu hráči mně také vadilo, že ve hře (která má jinak velmi dobře zpracovanou nápovědu) se nijak nedozvíte, jak která zbraň funguje. Granát vám asi nikdo nemusí vysvětlovat, ale co třeba dělá taková ovce?


Naštěstí ve hře nechybí ani mód, kdy si můžete vše jen zkoušet a pak se teprve pustit do ostrého boje. Počítejte také s tím, že než ovládnete všechny schopnosti, bude vám to chvíli trvat. Tahle hra určitě není jen na chvíli a strávíte nad ní spoustu času. Obzvláště když se rozhodnete vyzkoušet multiplayer mód. Delší doba hraní je ale vzhledem k ceně jednoznačným plusem.

Operační systém: Bada 1.0 a vyšší

Cena: 99 Kč

Odkaz na stažení

Reklama