Záhada vyřešena: Tasciane je Sazka

Reklama

Jak jsme vás již dříve informovali, aukce volných mobilních frekvencí byla zahalena jedním tajemstvím – kdo je tajemná anonymní firma Tasciane a kde se v aukci ukrývá KKCG Karla Komárka? Vše se nyní vyjasnilo, Tasciane se přejmenovala na Sazka Telecommunications.

Tajemná společnost Tasciane byla narychlo založena firmou specializovanou na zakládání společností, které pak prodává koncovým majitelům. Do aukce tedy Tasciane vstupovala jako víceméně anonymní akciovka, nikdo nemohl tušit, kdo za ní ve skutečnosti stojí, resp. kdo ji ve finále odkoupí. Mimo to mluvčí investiční skupiny KKCG prohlásil, že KKCG splnila všechny podmínky aukce a hodlá se jí účastnit. Jenže mezi přihlášenými nebyla.

Po termínu podání přihlášek tedy došlo ke změně majitele firmy Tasciane. V obchodním rejstříku je jako vlastník uvedena holandská firma CE Telecommunication Holding B.V. Současně s tím došlo ke změně názvu z Tasciane na Sazka Telecommunications a v představenstvu i dozorčí radě se objevily osoby figurující i v Sazce, kterou nyní skupina KKCG ovládá. Mimochodem, předsedou představenstva je Robert Chvátal, zkušený manažer, který od roku 1997 řídil marketing českého T-Mobilu, poté dělal generálního ředitele jeho slovenské a později rakouské pobočce, v poslední době pak šéfoval Sazce.

Je tedy víceméně jasné, že pokud aukce dopadne dobře, budeme mít v Česku jako čtvrtého síťového operátora Sazka Mobil. Nejedná se přitom o první investici KKCG do telekomunikací, před časem odkoupila od Telefóniky Informační linky, firmu provozující infolinky 1188, 1180 a 1181. Již dříve přitom ze Sazky zaznělo (v souvislosti s rozvojem virtuálních operátorů), že pečlivě sleduje dění a zvažuje možnosti, jak se do telekomunikačního trhu zapojit.

V každém případě tu nyní máme pět finančně silných subjektů ucházejících se o volné frekvence. Jednak je to trojice zavedených operátorů, kteří frekvence nutně potřebují k budování sítí LTE, jednak Sazka Telecommunications, za níž stojí jedna z nejsilnějších finančních skupin Česku. Pětici uzavírá Revolution Mobile, který je sice vlastněn jediným člověkem, stojí za ním ale dosud neupřesnění finanční investoři.

Reklama