Asus Transformer Pad Infinity: když chcete klávesnici [recenze]

Reklama

Hledáte tablet, na kterém můžete pohodlně psát? Poohlédněte se po tomto Asusu, špičkové zařízení s kovovou konstrukcí nabízí parádní displej a hlavně klávesnici s vlastním akumulátorem.

AsusTransformer_33

Asus Transformer Pad Infinity je tablet s klávesnicí, kterému nechybí hardwarový výkon, naopak postrádá 3G modul pro vložení SIM karty. Tablet uspokojí nároky po kvalitním obraze díky IPS LCD technologii s fullHD rozlišením. Plocha 10″ je více než dostatečná pro delší práci, hraní her i sledování filmů.

Asus Transformer Pad Infinity ve zkratce

  • Kovová konstrukce, barevné provedení
  • Povedený design
  • Klávesnice s akumulátorem
  • Výdrž až 15 hodin
  • 64 GB SSD paměť
  • HDMI výstup
  • USB slot
  • Čtečka SD karet
  • Slabší reproduktor
  • Povrch chytá otisky
  • Chybí 3G modul

Asus Transformer Pad Infinity parametry

  • Velikost: 263 × 181 × 9 mm, 602 g tablet; 263 × 181 × 8-10 mm, 528 g klávesnice
  • Displej: 10,1″, 218 × 136 mm, 1 920 × 1 080 bodů
  • Procesor: 1,6 GHz quadcore, 1 GB RAM
  • Paměť: 64 GB, microSDHC a SD slot
  • Systém: Android 4.0.3, aktualizace na 4.1
  • Fotoaparát: 8 Mpx, přední 2 Mpx, LED blesk, fullHD video, autofokus
  • Výbava: GPS, Wi-Fi
  • Baterie: výdrž až 15 h (z toho 5 hod klávesnice)
Asus EEE Pad Transformer TF700T-1B083A lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

Asus Transformer Pad Infinity se prodává ve zlaté nebo testované šedé barvě. Obě provedení mají shodně kovovou konstrukci s nezbytnými sloty a konektory. Tablet koupíte ve strohém prodejním balení, kromě nabíječky a odpojitelného kabelu v krabici nic není, tedy ještě čistící hadřík. Ochranné pouzdro asi není ani potřeba, jelikož displej tabletu spolehlivě ochrání připojená sklopená klávesnice.

AsusTransformer_16AsusTransformer_17

Tablet od Asusu nestojí zrovna málo, holt se za originální řešení musí zaplatit. V případě tohoto výrobce se navíc lze spolehnout na precizní zpracování konstrukce, která je téměř kompletně z kovu. To má za následek výborný první dojem, i když kov něco váží a citelně chladí. Broušený kov velmi snadno chytá otisky, takže po chvíli používání jej budete mít ze všech stran upatlaný, je vidět na fotce spodní části klávesnice. IPS displej se chlubí parádními barvami, na přímém slunci doporučuji nastavit maximální jas, abyste něco viděli. Samozřejmostí je ochrana Gorilla Glass 2 proti poškrábání; při silnějším dotyku se na displeji objeví „duha“.

AsusTransformer_18AsusTransformer_19AsusTransformer_20AsusTransformer_21

Samotný tablet kopíruje vzhled podobných zařízení jiných značek, nad displejem se nachází viditelné oko přední kamery. Levá strana obsahuje 3,5mm jack sluchátek, vedle je také mikrofon a malý výstup pro HDMI. Kabel si musíte pořídit na své náklady. O něco výše je volný slot microSDHC karet.

AsusTransformer_22AsusTransformer_23AsusTransformer_24AsusTransformer_25

Horní strana obsahuje zamykací tlačítko, u něj pak svítí dioda při nabíjení. Na opačné straně se ještě vyjímá dvojtlačítko hlasitosti. Záda tabletu poskytují 8Mpx snímač a LED blesk, dá se s ním svítit. Zajímavá je spodní strana, kde má tablet dobíjecí konektor. Bohužel nejde o microUSB, musí se využít kabel z krabice. Další dva otvory slouží pro pevné uchycení ke klávesnici. Tablet obsahuje jediný mono reproduktor, který spolehlivě zakryjete pravou rukou při držení tabletu. Nachází se na zadní části u pravé hrany, hraje tak směrem dozadu. Jeho výkon bohužel není nijak slavný, doporučuji pro sledování filmů a pouštění hudby využít nějaký externí (i bluetooth) reproduktor.

AsusTransformer_27AsusTransformer_28

Připojení klávesnice zajistí zámek se stříbrným posuvníkem v pantu. Klávesnice má zespod čtveřici neklouzavých nálepek, při položení na podložce je nepatrně zkosená k uživateli. Na levé straně klávesnici nabíjíte, opět specifickým širokým konektorem. Při zapojení tabletu se dobije i ten, jak se ukazuje na symbolech na displeji. Asus nezapomíná na praktickou čtečku SD karet z fotoaparátů, nechybí ani USB slot. To vše najdete vpravo. Dokonce jsou oba zakryté gumovými záslepkami, ale tyto drobotiny nejsou nijak přichyceny a tak jsou odsouzeny ke ztrátě.

AsusTransformer_26

Klávesnice není podsvícená, velikostí bych ji zařadil ke klávesnicím u netbooků. Logicky chybí numerická část, tlačítka jsou od sebe vzdálena, takže překlepům se ubráníte. Nechybí přiřazené funkce pro ovládání hlasitosti, zámek displeje, zapnutí fotoaparátu a další. Celá horní řada tyto zkratky nabídne dost jednoznačně. Rozložení alfanumerických tlačítek asi nelze moc vytknout, zaráží mě absence Delete, hodil by se Insert pro označování. Pokud si myslíte, že tablet lépe ovládnete na touchpadu, tak jej využijete. V mém případě je snazší rovnou ťukat do displeje, než hladit malou destičku.

V rozevřeném stavu má Asus tendenci se překlápět, tedy pokud mu nepatrně pomůžete. Stačí lehce klávesnici nadzdvihnout o 1 cm a už se může otevřený Transformer poroučet ze stolku na zem. Po otevření se tablet hned rozsvítí a můžete jej hned začít používat. V zavřeném stavu drží pevně, dá se říct, že se vlastní vahou zavře od úhlu přibližně 35°.

AsusTransformer_32AsusTransformer_29

Oba díly Transformeru obsahují vlastní akumulátory, které dohromady poskytnou papírovou výdrž až 15 hodin v kuse. V praxi to probíhá tak, že energii si tablet umí brát z klávesnice, která může být kompletně vybitá. Díky klávesnici se výdrž navýší o 5 hodin, přičemž tablet samotný zvládne skoro 10 hodin.

AsusTransformer_30AsusTransformer_31

Tablet jsem používal každý den v domácích podmínkách pro kontrolu všeho možného na internetu, nechybělo přehrávání YouTube přes Wi-Fi, hraní her. Dobíjení jsem absolvoval jednou za týden nebo několik dní, kompletní výdrž kolem 14-15 hodin tak není vůbec nereálná.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama