Huawei E5830: podělte se o data z 3G a Wi-Fi s ostatními!

Reklama

Šikovné příslušenství v sobě spojilo funkce 3G modemu a Wi-Fi routeru. Po vložení SIM karty s datovým tarifem může sdílet připojení prostřednictvím Wi-Fi pro další zařízení. Modem funguje na akumulátor, navíc nabízí sdílení dat v síti z vložené microSDHC karty.

Huawei E5830 se kromě funkční stránky povedl i designově. Zaoblená konstrukce se stříbrnou přední stranou nabízí pod zrcadlovým krytem OLED displej. Dobře čitelné informace prozradí sílu signálu, typ sítě (2G, 3G), zapnuté Wi-Fi, stav baterie, název operátora. Také tu uvidíte symbol obálky pro přijaté zprávy a ukazatel připojení do internetu. Kdo bude surfovat v zahraničí, nepřijde o symbol R jako datový roaming. Displej se po 15 sekundách vypíná.

Parametry Huawei E5830

  • Rozměry: 95 × 48 × 13 mm, 90 g
  • Konektivita: Wi-Fi, GPRS, EDGE, 3G s HSDPA (7,2 Mb/s) a HSUPA (5,76 Mb/s)
  • Výdrž: provoz až 4 hod, pohotovost až 100 hod
  • Výbava: slot microSDHC, SIM, minium
  • Příslušenství: český návod, miniUSB kabel
Huawei Mobile Wifi E5830 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>Modem se dobíjí z miniUSB, k tomu poslouží krátký kabel v balení. Už tam ale nenajdete síťovou nabíječku a tak budete nabíjet výhradně z počítače, pokud si ji nedokoupíte. Pravá strana poskytuje trojici ovládacích tlačítek, modem tady vypnete, aktivujete Wi-Fi a zahájíte připojení. Modem se k datové síti operátora může připojovat manuálně nebo automaticky, záleží na vás.

SIM a baterie s kapacitou 1 500 mAh se vkládají pod bílý zadní kryt, ten na svém místě spolehlivě. Modem je nastavený na všechny tři české operátory, netřeba nic nastavovat. Na nabití vydrží modem přenášet data asi 4 hodiny, při odpojení všech zařízení se automaticky po 30 min přepne do spánku, aby ušetřil energii (vypíná Wi-Fi). Jakékoliv tlačítko jej opět probudí. Levá strana ještě pod krytkou schovává slot microSDHC karet, jejich obsah nebo vybraných složek můžete sdílet.

Huawei se spravuje přes adresu 192.168.1.1, po zadání hesla se objeví administrátorské rozhraní (funguje i na mobilu). Když heslo neznáte, můžete aspoň nahlédnout do zpřístupněného obsahu vložené microSDHC karty a odtud ukládat data, funguje to bez potíží. Z admin rozhraní se dají posílat a číst SMS, zařízení můžete dále konfigurovat (hesla apod.). Zde sledujete přesný datový přenos, kolik zařízení se připojilo k modemu (max. 5) atd. Prostředí je přehledné a kompletně v angličtině.

Přečtěte si test Wi-Fi repeateru Huawei WS-320, který vám internet rozvede po domácnosti.

Modem Huawei se používá snadno. Pokud nemáte datovou SIM kartu, můžete jej použít jako Wi-Fi repeater, tedy bude vysílat internet ze stávající Wi-Fi sítě, prodlouží tak dosah. Líbí se mi výdrž na baterii, nemusíte být v dosahu zásuvky. Praktický je hlavně informační displej, kde hned zkontrolujete, jestli jste v dosahu signálu, máte zapnutou Wi-Fi apod. Výrobce ještě pochválím za podrobný český návod.

Reklama