5 tipů na levný smartphone

Reklama

Ve výběru mobilních telefonů jsme se tentokrát nezaměřili na žádnou konkrétní vlastnost, jde nám především o cenu. Současně ale od telefonu chceme, aby nízká cena úplně nezabila jeho výbavu. Takže hledáme něco levného a použitelného. Tady je náš výběr.

Spolehnout se můžete vždy na rychlá data. Hardware mají telefony trochu slabší, ale když nebudete nijak nároční na instalované programy, s telefony budete spokojeni.

Samsung Galaxy Mini

Galaxy Mini je už trochu starší smartphone, který je postupně nahrazován novějším modelem. Zaujmout by vás měly především velmi příjemné rozměry, toto je skutečně kapesní smartphone. Operační paměť je přibližně 280 MB RAM, 600 MHz procesor náročnějším hrám a aplikacím už dnes stačit nebude. Mírně zklamaní byste mohli být i z rozlišení displeje, 240 × 320 bodů ale docela odpovídá úhlopříčce 3,14“. Multimédia jsou ale určitě pod průměrem, stačit musí 3Mpx fotoaparát a video se stejným rozlišením jako má displej. Ani u takového telefonu ovšem nechybí podpora rychlých dat, Wi-Fi nebo GPS.

Samsung S5570 Galaxy Mini lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C5-03

I přes starší verzi operačního systému Nokia se stále jedná o velmi populární mobil. Důvodem by mohla být hlavně přítomnost plnohodnotné navigace. Tato Nokia má o kousek větší displej než Galaxy Mini, ovšem s podstatně lepším rozlišením 640 × 360. Jen si dávejte pozor na to, že displej je odporový. Slabší hardware není u starších telefonů s tímto OS ničím neobvyklý, hodně ale překvapí 5Mpx fotoaparát a alespoň VGA video. Multimediální vlastnosti také patři mezi ty nejvíce pochvalované, na opačném konci stojí námitky proti nespolehlivosti staršího operačního systému.

Nokia C5-03 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia X8

Xperia X8 patří ke starší generaci nyní již neexistujícího výrobce Sony Ericsson. Displej má velikost 3“ a rozlišení solidních 320 × 480 bodů. Velkým tématem je verze operačního systému, měli byste v telefonu získat přinejmenším verzi 2.1, ale existují i způsoby, jak získat aktuálnější software. Parametry telefonu jsou podobné Galaxy Mini, Sony Ericsson má ovšem lepší video a naopak je na tom hůře s operační pamětí. Také displej je o kousek menší, hodně se nám naopak líbí hmotnost pouze 104 g a více barevných variant zadního krytu.

Sony Ericsson Xperia X8 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Galaxy Y

Tento telefon je dobrou volbou v případě, že se vám v něčem nepozdává model Mini. Určitě je velkou výhodou mírně rychlejší procesor (800 MHz) a nízká hmotnost 98 g, v dalších parametrech už je ale novější telefon spíše slabší. Displej se zmenšil na 3“, fotoaparát má jen 2Mpx a operační paměť 160 MB. Určitě dlouho nevystačíte s kapacitou 160 MB interní paměti, existuje ale možnost rozšíření paměťovými kartami. Dávejte si ale pozor, mnoho uživatelů si stěžuje, že karta v mobilu je zlobí, odpojuje se apod.

Samsung S5360 Galaxy Y lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Huawei Sonic

Tento mobil se může oproti svým konkurentům pochlubit displejem s úhlopříčkou 3,5“, v ostatních ohledech je jim ale velmi podobný. Opět si musíte stačit s pomalejším procesorem a 256 MB operační paměti. Fotoaparát má 3 Mpx (bohužel bez blesku) a video trochu méně obvyklé rozlišení 480 × 320 bodů. Velkým plusem je pořád docela aktuální Android 2.3.5. Oproti většině jiných smartphonů si uživatelé tolik nestěžují na kapacitu baterie, která má 1400 mAh. Pozitivně se dá hodnotit i 512 MB interní paměti, bez hudby vám může vystačit docela na dlouho.

Huawei U8650 Sonic lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama