T-Mobile doplnil Locator o zóny pohybu

Reklama

T-Mobile vylepšil služby navazující na zařízení Locator. Nově můžete definovat zónu, po jejímž opuštění vás Locator upozorní textovou zprávou. Ideální na hlídání dětí, babiček, zvířat či aut.

Přístroj T-Mobile Locator jsme na našem webu testovali již dříve včetně lokalizačních služeb, které k němu T-Mobile nabízí. Stručně tedy zopakuji jen tolik, že se jedná o malý GPS přijímač umožňující odesílat informace o své poloze prostřednictvím sítě T-Mobilu. To se může hodit, pokud zařízení umístíte dítěti do školního batohu nebo pejskovi na obojek, případně nenápadně schováte někde v autě.

Nově do služby přibyla tzv. Zóna založená na technologii geofencing. Jejím prostřednictvím určíte na mapě libovolně tvarované zóny pohybu. V okamžiku, kdy zařízení vstoupí do takto vytyčené zóny, případně ji opustí, budete informování textovou zprávou odeslanou až na dvě telefonní čísla. Jelikož navigace GPS nemusí být vždy úplně přesná, bude vás Locator informovat až v okamžiku, kdy se vzdálí od hranic zóny nejméně na kilometr nebo se bude nacházet mimo zónu ve dvou po sobě jdoucích měřeních.

Samotné používání služby je zdarma, platíte pouze odchozí SMS ve výši podle vašeho tarifu. Zařízení pořídíte u T-Mobilu za 1 999 Kč, v případě zakoupení společně s nějakým tarifem (který stejně potřebujete pro zmíněné odesílání polohy) se cena sníží až na 499 Kč.

CPA T300 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama