Aligator Watch Pro X: povedený design za ještě lepší cenu [recenze]

Reklama

Pánové, hledáte hodinky, které neudělají ostudu a jsou chytré? Aligator ukazuje, že to jde.

Aligator Watch Pro X představují cenově dostupné chytré hodinky, které mohou být příjemnou vstupenkou do světa nositelného příslušenství. Za cenu 2 000 Kč pořídíte hodinky v nerezovém provedení, s nimiž určitě neuděláte ostudu, spíše příjemně překvapíte okolí. A co víc, jako bonus máte v balení jeden černý kožený a druhý černý silikonový náramek, které jednoduše nasadíte na hodinky. Aligator nezapomíná na český návod a srozumitelné prostředí hodinek a tak se s nimi sžije snad každý. Tedy pokud na ně nebudete mít extra velké nároky, ale postupně.

Designové provedení se určitě povedlo. Nerezové tělo hodinek skvěle ladí k nerezovému řemínku se zavírací sponou. Délku pásku jednoduše zkrátíte odebráním potřebných kovových kusů. Hodinky mají v průměru 45 mm, na tloušťku necelých 10 mm, což jsou příjemné hodnoty. IPS displej má velikost 1,32 palců, na pravé straně se nabízí jediné tlačítko pro rozsvícení displeje. Jas displeje určitě postačuje na běžné použití, na jasnějším ale neuvidíte skoro nic, nutné zastínit rukou.

Spodní část hodinek obsahuje zeleně blikající senzor tepové frekvence, samozřejmě dvojitý konektor k nabíjení speciálním konektorem na kabelu v krabičce. Výdrž se udává týdenní, při notifikacích, voláních z hodinek počítejte se 4 dny na jistotu. Sklo displeje je tvrzené a nechytá škrábance, po obvodu efektně zkosené a na pohled to vypadá dobře. Sklo na povrchu mírně chytá otisky, občas jej přeleštíte.

Hodinky mají vlastní prostředí, do kterého nelze nic instalovat. Ovládání funguje gesty a dá se hned osvojit. Zhora se stahuje informační lišta s přepínači, kde vidíte i stav počasí a anglicky označený den. V hodinkách je několik ciferníků, ale další si přidáte prostřednictvím aplikace DaFit, která slouží ke správě hodinek a ukládání naměřených hodnot. Ze spodní části vytáhnete lištu s oznámením, zde se ukládají nové SMS, Whatsapp a další používané kecálky. Zprávy lze jen číst, funguje háčky a čárky, pak můžete vše mazat. Na zprávy se nedá z hodinek odpovědět. Z hlavního ciferníku doleva se dostanete do menu, které rotuje kolem dokola a napovídá, o co jde.

Najdete tu kompletní zásobu funkcí pro experimentální měření měření tlaku a okysličení krve, informace o počtu kroků, kvalitě spánku, měření tepu, hudební přehrávač, vzdálení spoušť na mobilu, taktéž hra a organizační funkce jako budík. Velkým plusem je integrovaný mikrofon a reproduktor, takže z hodinek se dá volat nebo hovor přijemte na mobilu a mluvit budete do hodinek. V reálu to slušně funguje a dá se to použít. Naměřené hodnoty najdete ve statistikách v aplikaci.

Měření sportů zahrnuje 8 položek, chůzi, běh, kolo, švihadlo, badminton, basketbal, fotbal a tenis. Zkoušel jsem měřit chůzi, trasa se zaznamenává na mapě Googlu, funguje GPS. O měření tlaku počítejte s přibližným odhadem, hodinky nejsou lékařský přístroj a hodnoty se odvozují algoritmem ze zápěstí. Během používání bych ocenil silnější vibrace, třeba budík mne ráno skoro nebudil, jak jsou málo cítit. Dále by se hodilo větší písmo na luštění textů zpráv.

Závěr

Aligator Watch Pro X jsou za tuto cenu bezkonkurenční, navíc dostanete celkem 3 řemínky a tak se cena hodinek dost snižuje dále. Ocením určitě povedený design a výdrž pár dní během běžného použití. Oku mi neladí grafika menu a titěrné znaky, vibrace by mohly posílit. Ale hodiny jsou použitelné pro hovory bez mobilu, stačí být v jeho blízkosti.

Reklama