CAT B10: chytrý mobilní drsoň [preview]

Reklama

Základní výbava stavebního dělníka? Helma, pracovní rukavice, oděv a mobil CAT. Tenhle stroj se totiž do nepohody těší, má robustní konstrukci s normou krytí IP67 proti vodě a prachu a dokonce nabídne systém Android!

Výrobce stavebních mechanizací Caterpillar se rozhodl svoji značku spojit s mobilními telefony. Stejně jako je spolehnutí na velké stroje, měly by skvěle posloužit i mobily. CAT B10 je jeden ze dvou telefonů CAT, které se začaly u nás prodávat. Na jeho brášku CAT B25 se podíváme příště, nyní přišel na řadu chytrý B10 s Androidem.

CAT B10

Rozměry: 121 × 65 × 22 mm, 201 g
Displej: 3,2″, 320 × 480 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 114 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: WVGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Caterpillar CAT B10 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

CAT B10 ve zkratce

  • Bohaté příslušenství
  • Odolnost IP67 (voda, prach)
  • dualSIM
  • Velká tlačítka pod displejem
  • Tlačítko LED baterky
  • Karta microSDHC 2 GB v balení
  • Robustní konstrukce, odolné sklo displeje
  • Zanořené konektory 3,5mm jack, microUSB
  • Malá vnitřní paměť
  • Android 2.3.5

Odolný či outdoorový telefon CAT B10 se nemusí pohybovat jen na stavbách, určitě si vystačí s dílnami, přírodou a další prostředím, kde by běžné telefony bez voděodolné úpravy neměly šanci. Norma krytí IP67 udává odolnost proti koupeli ve vodě v hloubce 1 m po půl hodiny a zároveň 100% ochrana na vniknutí prachu. Rozhodně tedy nejde o telefon, který přežije velké pády na zem, i když k tomuto konstrukce může vybízet.

CAT B10 je dualSIM, stejně jako B25, oba dostali velmi bohaté příslušenství. Za pozornost stojí hlavně karabina s kompasem a mini šroubovákem na uvolnění zadního krytu baterie. Telefon je hodně těžký a uvítají jej spíše větší dlaně. Naprosto pevná konstrukce je obepnuta černou gumou, vynikají žluté doplňky a šroubky na přední straně. Displej kryje odolné Asahi Strengthened Glass a je na něm i folie. Pod displejem jsou neosvětlená senzorová tlačítka, pak ještě tři klávesy na hovory a zobrazení pohotovostního displeje. Tyto klávesy snadno stisknete i v rukavicích, a to je dobře.

Nad displejem je přední kamera videohovory, mobil se odemyká drobným tlačítkem nahoře. Za jeho velikost by designéři zasloužili za uši! Vniknutí nečistot do 3,5mm jacku brání pevná krytka, podobnou najdeme vlevo na microUSB. K nabití potřeba použít přibalený USB kabel, jelikož je slot dost hluboko a klasické kabely nedosáhnou.

Vítám vlevo tlačítko baterky, které okamžitě rozsvítí LED vzadu. Napravo nechybí ovladač hlasitosti a spoušť 5Mpx fotoaparátu. Ta je dost uprostřed strany a tak mobil budete na focení pevně držet. Záda telefonu vypadají hodně nekompromisně, velké logo výrobce ladí s dvojicí šroubků. Čočka fotoaparátu je umístěna pod tlustým poutkem na zavěšení na karabinu.

Pod krytem vidíme 2 000mAh baterii, dva sloty na SIM a 2GB microSDHC kartu na místě. Jelikož je vnitřní paměti jen něco přes 140 MB, tak přijde vhod. Praktické použití telefonu shrneme do recenze, uvidíme, jak si 800MHz procesor a 512 MB RAM poradí s Androidem 2.3.5!

CAT B10 fotí a natáčí

Reklama