CES: Sony Xperia S představen

Reklama

Na Sony Ericsson můžeme pomalu zapomenout. Zůstává pouze společnost Sony, která na veletrhu CES představila první smartphone, který má pouze ve své režii. Sony Xperia S má velký displej, hodně rychlý procesor a už teď se těšíme na fotky z 12Mpx fotoaparátu.

Pokud jste během včerejšího dne trochu závistivě hleděli na Xperii ion, první LTE telefon, který bude ovšem dostupný pouze v USA, přestaňte smutnit. Sony Xperia S je jejím dvojčetem, dočkáme se ho ale i u nás.

Výrobce v tiskové zprávě zdůrazňuje hlavně 4,3“ displej s technologií Mobile BRAVIA, natáčení videa ve fullHD, dvoujádrový 1,5GHz procesor, 12Mpx fotoaparát s mimořádně rychlým snímáním (aktivace údajně za 1,5 sekundy) a 32GB paměť.

Velká pozornost je věnována i možnostem sdílení obsahu prostřednictvím HDMI, přístup do obchodů Playstation Store, Music Unlimited a Video Unlimited s obrovským množstvím multimediálního obsahu. Jestli se k němu dostanou i uživatelé v ČR, bych ale raději potvrdil, až budu mít telefon v ruce.

Na telefonu je také vidět změněný design oproti modelům letošního roku, kromě černé bude dostupná i bílá varianta. O materiálech konstrukce se zpráva nezmiňuje, zato jsme se dozvěděli, že změnou projde uživatelské rozhraní. Malou ochutnávku nabízí video.

Parametry Sony Xperia S jsou následující:

  • Rozměry: 128 × 64 × 10,6 mm
  • Hmotnost: 144 g
  • Operační systém: Android 2.3, možnost aktualizace na Android 4.0
  • Procesor: 1,5 GHz Qualcomm MSM8260 dvoujádrový
  • Displej: 4,3” 720p (1280 x 720 pixelů) HD displej
  • Fotoaparát: 12 Mpx, nahrávání videa v rozlišení HD (1080p), 16x digitální zoom, automatické zaostřování, detekce obličeje, rozpoznání obličeje, blesk/LED, čelní fotoaparát 1,3 Mpx, 720p video, stabilizátor obrazu, redukce červených očí, detekce scény, samospoušť
  • Paměť: 32 GB ROM
  • Sítě: UMTS HSPA, GSM GPRS, EDGE
  • Baterie: 1750 mAh, doba hovoru GSM: až 7 hodin 30 minut, pohotovostní doba GSM/GPRS: až 450 hodin

Příslušenství

V souvislosti s uvedením přístroje se píše i o trojici zajímavého příslušenství. Xperia Smart Tags je určené pro všechny chytré telefony s podporou NFC. Stačí pouhý dotyk příslušenství ve tvaru malého žetonu telefonem s NFC a automaticky se spustí přednastavený profil v telefonu. Smart Wireless headset pro jsou bluetooth stereo sluchátka. Mají displej, na kterém se dají číst například číst SMS zprávy, prohlížet příchozí hovory či upozornění v kalendáři. SmartWatch je příslušenství v podobě micro displeje. Uživatelé mohou například diskrétně číst textové zprávy nebo novinky na sociálních sítích. Displej je připevněn na pásku a může být využíván jako hodinky.

 

Reklama