Co čekat od nového iPhonu?

Reklama

Uvedení nového iPhonu se snad blíží. I když nikdo vlastně neví, jak bude vypadat, jak se bude jmenovat a jaké nové vlastnosti přinese, denně se objevují nové spekulace. Pojďme si představit ty nejpravděpodobnější. Ale pamatujte, bez záruky!

Řekněme si to upřímně, uvedení iPhonu 4S bylo zklamání. Všichni čekali novou verzi a místo toho dostali jen drobné vylepšení té stávající. O to větší natěšení je nyní před pravděpodobným představením nového iPhonu. A nejsme rozhodně sami. Telefon zatím ani nebyl potvrzený a už se v jeho souvislosti mluví o posilování akcií společnosti Apple. Dočíst jste se také mohli, že se o něco zpomaluje prodej nových smartphonů. Že by uživatelé čekali na nový iPhone?

Jak se bude jmenovat? Nejpravděpodobněji iPhone 5, bez šance není ani název (podle vzoru posledního iPadu) nový iPhone. Představen by podle všeho měl být 12.9. Takřka ihned by měla následovat možnost předobjednání a o necelých deset dnů později (21.9.) zahájení prodeje v USA. Druhá vlna uvádění na trh se plánuje na začátek října, chybět už by v ní neměla ani Česká republika.

Nejviditelnější změnou nového iPhonu by měl být zvětšený displej. Ten současný už je opravdu malý a na konkurenci nemá. Nejpravděpodobnější se jeví úhlopříčka 4“ – 4,2“. Ta se dá odhadovat z uniklých fotografií. Apple ale samozřejmě nepotvrdí, že na obrázku je skutečně nový iPhone, takže opět jen spekulace.

Všechny informace se víceméně shodují na tom, že nový iPhone bude stejně široký jako verze 4S, bude ale o něco vyšší a tenčí (dokonce snad 7,6 mm). Hodně zajímavě zní informace o nanoSIM. Budou si majitelé nového iPhonu opět muset zmenšovat SIM kartu? Z pochopitelných důvodů se nikde moc nemluví o celkové hmotnosti. Zato záda telefonu z kartáčovaného hliníku se berou jako velmi pravděpodobně.

Na základě fotografií na internetu se také hovoří o přesunu 3,5mm jacku do spodní části mobilu (nyní je nahoře). Opravdu velké množství spekulací se týká změny systémového konektoru. Že by se přešlo na microUSB, tomu nevěří nikdo, velmi pravděpodobné je ale podstatné zmenšení systémového konektoru.

Z hardwarových specifikací se nejvíce mluví o čtyřjádrovém procesoru a 1 GB operační paměti. Objevují se i informace, že procesor bude mít výrazně nižší spotřebu, čímž prodlouží celkovou výdrž telefonu. Z datových technologií zní nejzajímavěji podpora LTE a velmi pravděpodobné je také NFC.

Fotoaparát by měl nabídnout rozlišení 8 Mpx a kamera nebude chybět ani na přední straně.

Které z předchozích informací jsou pravdivé, se snad už brzo dozvíme. Nepochybujte ale o tom, že do představení nového iPhonu se budou i nadále objevovat další a další „zaručené“ informace.

Reklama