Eset vydal aplikaci, která řeší bezpečnostní chybu Androidu

Reklama

Bezplatná aplikace ESET USSD Control by měla zabránit ohrožení dat v mobilu Androidem při navštívení speciální adresy URL, nebo přes SMS a QR kódy. Na dálku totiž hackeři dokážou vymazat nebo restartovat telefon.

ESET USSD Control je aplikace, která běží na pozadí a průběžně kontroluje potenciálně nebezepečná telefonní čísla (USSD kódy) ještě před tím, než jsou vytočena. Aplikace zobrazí varování vždy, když je USSD kód nalezen a neumožní jeho spuštění.

Jak ESET vysvětluje funkci původního hacku? Účelem USSD (Unstructured Supplementary Service Data) kódů (kombinace začínající hvězdičkou *, pokračují křížkem # nebo čísly představujícími příkazy nebo data, a končí křížkem #) je umožnit mobilním operátorům poskytovat na dálku podporu pro telefony uživatelů. Příkladem takového kódu je zobrazení čísla IMEI, ale existují také příkazy USSD, které mohou obnovit tovární nastavení telefonu. Tímto nástrojem mohou hackeři odstranit všechna data nebo restartovat telefon na dálku, pokud se jim podaří tento příkaz na smartphonu spustit. Na tuto bezpečnostní mezeru upozornil antivirový průmysl Ravishankar Borgaonkar, asistent výzkumu na katedře telekomunikační bezpečnosti na Technické univerzitě v Berlíně, na konferenci o bezpečnosti v argentinském Buenos Aires.

Aplikaci stahujte z Google Play zdarma.

Reklama