GE Money Bank spouští NFC platby

Reklama

Zákazníci GE Money Bank a O2 si budou moci od ledna pořídit platební kartu v mobilu. Tedy jen v případě, že jsou současně vlastníky telefonu podporujícího technologii NFC, kterých, přiznejme si, na trhu zrovna příliš není. Následně budou moci platit v celé řadě obchodů.

V současné době má GE MB službu odzkoušenou s telefony Samsung Galaxy Note II, Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Ace 2 a Samsung Galaxy mini 2. Pokud některý z nich máte, potřebujete ještě SIM kartu O2. Pro zákazníky ostatních operátorů zatím služba dostupná není.

Do třetice byste měli mít účet nebo kreditní kartu od GE Money Bank. V kterékoliv její pobočce pak můžete požádat o platební kartu v mobilu. Vaše debetní (to je ta, která strhává peníze hned po platbě přímo z účtu) nebo kreditní (to je ta, kterou splatíte jednou za měsíc) karta se potom objeví ve vašem mobilu.

Při platbě potom postupujete stejně, jako kdybyste platili bezkontaktní platební kartou. Jednoduše zapnete NFC a přiložíte mobil k platebnímu terminálu. Platby do 500 Kč proběhnou automaticky (pokud si tedy nenastavíte nižší limit), u vyšších částek budete muset zadat PIN.

 

Reklama