HTC One M8 kouzlí s fotkami, co všechno umí?

Reklama

Fotoschopnosti u nového HTC One M8 výrobce vychvaluje a není to náhoda. Hodně si slibuje od použití druhého objektivu fotoaparátu a tak lze snímky dodatečně doostřovat a upravovat ve stylu 3D. Jak to dopadlo?

HTCOneM8_3

HTC One M8

Rozměry: 146 × 71 × 9 mm, 160 g
Displej: 5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, SuperLCD3
Procesor, systém: 4 jádra, 2300 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 4 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena HTC One M8 16GB v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

HTC One M8 používá 4Mpx snímač s autofokusem a LED bleskem, fotky a video najdete v našem článku. Paradoxně přední kamera má 5 Mpx, ale na focení se lépe používá ta zadní. Dva objektivy umožňují pořídit dva snímky téhož a dodatečně je upravit v mobilu tak, abyste byli spokojení s úhlem záběru. Nejlépe to asi funguje u horizontálních pohledů, dle osy objektivů. Při naklonění fotky do horních rohů už se perspektiva kazí. První foto je původní, další dvě nakloněné ve 3D:

HTCOneM8_fotoupravy_3HTCOneM8_fotoupravy_1HTCOneM8_fotoupravy_2

Další funkce se jmenuje UFocus a spočívá v tom, že dotykem vyberete místo, které zůstane zaostřeno, zbytek se rozostří. Někdy to chce trpělivost, aby byl výsledek ke koukání. Škoda, že nelze přesně vybrat oblast ostření apod.

HTCOneM8_fotoupravy_4HTCOneM8_fotoupravy_5

Funkce Zvýraznění objektu v popředí nabízí 4 volby, z nichž nejhezčí je právě náčrtek se simulací kresby tužkou.

HTCOneM8_fotoupravy_6

Poletující objekty se vykouzlí pod funkcí Roční období, kdy mohou létat lístečky, pampelišky, vločky. Trochu dost kýčovité, nepoužitelné.

HTCOneM8_fotoupravy_7

Pod divným názvem Nálepka najdete sadu brýlí, klobouků, šál a dalších doplňků, které lze „přilepit“ fotografovaným osobám. Objekty tahem prstů umístíte, roztáhnete na patřičnou velikost a třeba se vám to bude líbit. Mě tedy moc ne.

HTCOneM8_fotoupravy_8HTCOneM8_fotoupravy_9

HTC má v zásobě i klasické filtry jako třeba v Instagramu, nechybí ani volba rámečku. Samozřejmostí jsou triviální funkce jako otočení, ořez, rotace a pokreslení.

HTCOneM8_fotoupravy_10HTCOneM8_fotoupravy_11HTCOneM8_fotoupravy_12

Celkově patří fotoschopnosti vlajkové lodi HTC někam k lepšímu průměru. Kvalita fotek není oslnivá, doplňkové funkce jsme už někde viděli a chválené 3D a UFocus díru do světa neudělají.

 

Reklama