Jak fotí a natáčí ZTE Blade G

Reklama

ZTE Blade G má pouze pětimegapixelový fotoaparát a natáčí jen VGA video. Oba parametry jsou v dnešní době spíše lehce pod průměrem a nás proto zajímalo, jak se projevují na skutečné kvalitě fotek a videí. Posuďte sami, podívejte se na naši fotogalerii.

ZTE Blade G

Rozměry: 133 × 67 × 10 mm, 120 g
Displej: 4,5″, 480 × 854 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: VGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena ZTE Blade G v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

ZTE Blade G se může pyšnit pětimegapixelovým fotoaparátem, jehož snahu podporuje diodový blesk a automatické ostření (autofokus). Video zvládá natáčet v rozlišení VGA, tedy 640 × 480 bodů (dokonce v nabídce při volbě rozlišení najdete jak možnost VGA, tak poněkud zábavně vypadající 480p).

ZTE_Blade_G_foto_01ZTE_Blade_G_foto_02

Samotná aplikace pro focení se ovládá velmi intuitivně, bohužel ale chybí hardwarová spoušť, takže pro focení budete muset najít tlačítko na displeji. Klepnutím na jiné místo displeje telefon na toto místo zaostří – pozor na to. V nastavení máte na výběr z mnoha kreativních režimů – noční režim, západ slunce, party, portrét, krajina, plá, sníh, ohňostroje, sport a svíčku.

ZTE_Blade_G_foto_03ZTE_Blade_G_foto_04

Fotoaparát je vybaven možností detekce obličeje, dokáže vás také zbavit červených očí. Pokud máte zájem, můžete si ručně nastavit citlivost snímacího čipu (ISO 100, 200, 400, 800, 1600) nebo vyvážení bílé barvy.

ZTE_Blade_G_foto_05ZTE_Blade_G_foto_06

V průběhu focení lze aplikovat jeden z vybraných efektů – monochromatické (respektive odstíny šedi), posun barev do červena, do modra či do zelena, převod celé fotky do starobylých odstínů sépiové nebo rovnou focení v negativním rozložení barev.

ZTE_Blade_G_foto_07ZTE_Blade_G_foto_08

 

Jak vidíte na ukázkových snímcích, které byly všechny vytvořeny na automatické nastavení, fotoaparát nepracuje nejhůř, na špičku v mobilním focení ale ani vzdáleně nemá. Rozhodně bych si ho nevzal na dovolenou jako náhradu svého malého kompaktu, pro běžné focení na party ale snad poslouží. V úvahu musíme brát také příjemně nízkou cenu, u O2 stojí ZTE Blade G v době psaní článku 3 695 Kč.

ZTE_Blade_G_foto_09ZTE_Blade_G_foto_10

 

Při natáčení videa můžete vybírat mezi různými kodeky, do nichž bude kódován výsledný obraz a zvuk. V prvním uvedeném případě se jedná o MPEG4, H263 a H264, u zvuku pak lze přepnout mezi AMRNB a AAC. Nejsem si úplně jistý, zda běžný uživatel bude s nastavením kodeků nějak laborovat.

Reklama