Meizu MX3: čínská elegance [recenze]

Reklama

Meizu z nabídky O2 rozhodně zaujme designem a specifikacemi. Stylový telefon s Androidem připomíná iPhone starší generace, potěší třeba displejem až ke krajům.

MeizuMX3_1

Meizu MX3

Rozměry: 139 × 72 × 9 mm, 143 g
Displej: 5,1″, 1080 × 1800 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1600 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 64000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Meizu MX3 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Cena

Telefon najdete výhradně u O2 za 7 495 Kč, v ceně jsou barevné kryty a nemusíte kupovat žádnou SIM. Za tuto cenu dostanete mobil, datový kabel a nezbytný přípravek pro uvolnění zadního krytu a vložení microSIM. Dokupovat paměťovku microSD nemusíte, jelikož mobil nemá takový slot. Vystačíte si tak s vnitřní pamětí s kapacitou 64 GB.

MeizuMX3_detail_1MeizuMX3_detail_2MeizuMX3_detail_3 MeizuMX3_detail_4

Design

Zaoblený, do ruky padne, velký displej. To vás napadne při používání a takhle komentuje telefon vaše okolí. A je tomu tak, design si Meizu půjčuje od Applu, zaujme senzorové tlačítko pod displejem, vaničková konstrukce se zaoblenými hranami a ostřejší přední hranou. Displej vytažení ke krajům nesvádí hodnotit tak, že výrobce někde šetřil. Tlačítko pod displejem navíc umí decentním blikáním upozornit na události a při nasvícení večer fosforeskuje. Při používání mobilu tlačítko svítí, intenzita se dá upravit.

MeizuMX3_detail_5MeizuMX3_detail_6

Konstrukce a materiály

Jednoznačně kompaktní a hodně pevná. Sklo na displeji toho vydrží hodně, mobil je díky tomu odolný na kroucení. Těsně pod hranou se nabízí tlačítka hlasitosti a horní zámek. Hladký zadní plastový kryt bohužel moc nevydrží a tak po pár týdnech použití nese viditelné škrábance. Hlasitý reproduktor jde dobře slyšet, při hraní her naležato jsem jej často zakryl prsty a nic neslyšel. Objektiv 8Mpx fotoaparátu je umístěna nepatrně pod povrchem, kupodivu zůstává téměř vždy bez mastnoty a zašpinění. Doprovodný LED udělá službu s využitím jako baterky. Pevnost konstrukce si zkusíte na vlastní prsty při snímání krytu, musíte současně zmáčknout kovový zámeček v pravém dolním rohu a pak kryt vypáčit.

MeizuMX3_detail_8MeizuMX3_detail_7

Displej

Kromě velikosti displeje hodně potěší jemné rozlišení, doporučím nastavení maximálního jasu ručně, čidlo energií dost šetří. Reakce displeje jsou příkladné, nezaznamenal jsem potíže s citlivostí.

Hardware

Telefon se dost zahřívá při hraní her, téměř pálí. Android s nadstavbou Flyme pohání 8jádrový procesor 1,6 GHz a 2 GB RAM, takže výkonu je dost. Mobil pracuje svižně bez zaleknutí, plynulé přechody mezi displeji a hraní 3D her, nic není problém.

MeizuMX3_displej_1MeizuMX3_displej_2MeizuMX3_displej_3

Baterie

Li-Pol baterie s kapacitou 2 400 mAh není vyměnitelná a je napevno uchycená pod zadním krytem. S výdrží to není s Meizu vůbec špatné, jednodenní výdrž bez problémů, spíše o něco více. Pokud však budete hrát jako já, tak nabíjíte každý den pro jistotu.

MeizuMX3_displej_6MeizuMX3_displej_7MeizuMX3_displej_5

Prostředí

Výrobce vsadil na Flyme, tedy nadstavbu nad Androidem. Znalci Androidu se zorientují rychle, jen budou marně hledat hlavní menu, jednoduše chybí. Najdeme informační lištu se 6 tlačítky datových přenosů, otáčení displeje, GPS, další jednoduše nepřidáte. Také jen 3 pohotovostní displeje radost neudělají, na řadu přicházejí složky se zástupci aplikací. Vyměnit se dají zástupci na spodní liště za vlastní. Změnu pocítíte v logice menu Nastavení, ale není to nic nepřehledného, naopak. Od výrobce dostanete povinný základ aplikací pro okamžité nasazení, další provázání s Google Play funguje na jedna.

MeizuMX3_displej_4MeizuMX3_displej_10MeizuMX3_displej_9

Foto a video

Fotky mne vyloženě nedostaly, Meizu se špatně vypořádá s málem světla, nejlépe mít ideální slunce. Fotit se dá tlačítky hlasitosti nebo na displeji, když spoušť podržíte, uděláte 30 kontiuálních záběrů. Meizu občas bojuje se zaostřením na blízko, také při natáčení videa. Proto na displeji kontrolujte, jestli je dostatečně doostřeno.

MeizuMX3_foto_2MeizuMX3_foto_3MeizuMX3_foto_4MeizuMX3_foto_1

Závěr

Telefon Meizu MX3 se zalíbí designem a výkonem. Horší to je s cenovkou a možná bude zájemcům překážet právě nadstavba Flyme. Doporučuji ji osahat v obchodech O2, aby vám třeba nechyběla hlavní nabídka a známé rozvržení různých tlačítek.

Reklama