Microsoft údajně odloží značku Nokia

Reklama

Značku Nokia a operační systém Windows Phone budeme vídat s novými názvy Microsoft a Windows. Nový majitel mobilní divize finského výrobce se podle uniklých dokumentů snaží postupně používání značky Nokia utlumit.

Nové zprávy, které zveřejnil server geekongadgets.com, vrhají světlo na budoucnost zařízení vyrobených společností Microsoft Mobile, dříve společností Nokia. Není tajemstvím, že Microsoft se snaží skrývat značku Nokia. Některé regionální stránky Nokia.com již odkazují uživatele na stránky vlastníka – Microsoft a slovo „Nokia“ již stěží někdo zmíní při hovoru o nových zařízeních.

Nyní už je potvrzeno, že Microsoft kompletně odstraní značku „Nokia“ z nových zařízení, zato ale ponechá název „Lumia“. Takže Lumia 830 a Lumia 730 budou dvě poslední zařízení se značkou „Nokia“. Budoucí zařízení s největší pravděpodobností ponesou název „Microsoft“ a společně s tím „Lumia“. Podobné to je například u počítačových programů kdy sice oficiální název zní Microsoft Office, ale všichni říkají jen Office.

Microsoft se také vyhýbá logu Windows Phone u svých zařízení v propagaci a reklamě. Místo toho umísťuje standardní logo Windows bez přídavku „Phone“. Je to součást strategie, která povede k opuštění operačního systému „Windows Phone“ a v následujících aktualizací sloučení Windows s desktopovou verzí.

Reklama