O2 umožní městům bezplatné rozesílání informačních SMS

Reklama

Operátor O2 ve spolupráci s nástrojem Marketlocator.cz nabízí v době koronavirové epidemie obcím, městům a městským částem možnost bezplatně informovat občany pomocí SMS.

Market Locator, který O2 obcím nyní nabízí bezplatně, pomůže oslovit místní obyvatele i lidi, kteří do místa dojíždějí za prací. SMS je možné jednoduše zacílit na konkrétní skupinu občanů – například podle věku na seniory.

Zprávy jsou odesílány přes mobilního operátora. Podmínkou je podpis starosty, primátora či místního krizového výboru a uvedení názvu obce, aby obyvatelé měli jistotu, že dostávají ověřené informace. Nástroj tak může mimo jiné zabránit šíření falešných zpráv a tlumit tak paniku obyvatel. Veškerá komunikace navíc probíhá v souladu s GDPR, budou tedy osloveni jen ti obyvatelé, kteří operátorovi poskytli souhlas se zpracováním osobních údajů. Každé obci dají k dispozici 10 000 SMS.

Bezplatnou rozesílkou informačních SMS operátoři pomáhají také ministerstvu zdravotnictví už od počátku epidemie. SMS rozesílají například lidem, kteří se vrátí ze zahraničí, obyvatele ČR informovali například o uzavření obchodů.

Reklama