O2 začíná prodávat vstupenky přes mobil

Reklama

O2 má kromě mobilních služeb, pevných linek a televize několik dalších projektů, na nichž zkouší, jestli by se nedalo vydělat i mimo telekomunikace. Aktuálně přišlo se službou mTicket.cz umožňující prodej vstupenek do mailu či mobilu.

Podobných systémů je na trhu celá řada, mTicket.cz má výhodu v zázemí silného operátora. Nabídka funkcí je standardní. Vstupenku si koupíte přes web nebo z mobilní aplikace (zatím dostupná jen pro Android a iOS). Následně vám dorazí elektronická vstupenka, kterou pak předložíte při vstupu na akci. Pro pořadatele je k dispozici aplikace umožňující ověření platnosti vstupenky přímo u vchodu, stačí k tomu mobil a Wi-Fi nebo datové přenosy.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=devdX4qZ5NU

Jinak fungují elektronické vstupenky stejně jako ty papírové. Po příchodu na akci je předložíte ke kontrole. Pokud vám do toho v poslední chvíli něco vleze, stačí elektronickou vstupenku přeposlat kamarádovi. Stejně, jako byste mu předali lístek papírový. Tak teď vše záleží jen na tom, jak rychle se nového systému chytnou pořadatelé.

Reklama