OwnFone: první mobil pro nevidomé

Reklama

Britská firma OwnFone nabízí jednoduché mobily pro děti a seniory, které se vyznačují malým počtem personalizovaných tlačítek. Jednou z možností jsou nově i tlačítka potištěna reliéfním Braillovým písmem, takže jsou vhodné pro nevidomé..

Až dosud museli nevidomí používat například hlasové ovládání nebo sáhnout po seniorském telefonu s velkými a dobře nahmatatelnými tlačítky. Klasičtí výrobci potřeby této skupiny bez výjimky ignorují. Naštěstí přišel rozmach 3D tiskáren a s nimi britská firmička OwnFone, která se specializuje na telefony vyrobené na míru.

OwnFone

Základem je vždy jednotný design se dvěma, čtyřmi, osmi nebo dvanácti tlačítky. V jednoduchém webovém formuláři si vyberete nejen počet tlačítek, ale i potisk telefonu a hlavně texty či obrázky, které mají být na tlačítkách uvedeny, spolu s telefonními čísly, která se mají po stisknutí tlačítka vytočit.

Jednou z variant je 3D potisk Braillovým písmem. Opět si vyberete počet tlačítek a přiřadíte jim jména a telefonní čísla. Za cenu začínající na 60 librách (v přepočtu asi 2 000 Kč). OwnFone (na webu myownfone.com) působí jako britský mobilní operátor, k objednanému mobilu si tak můžete rovnou pořídit vhodný tarif.

Reklama