Připomeňte si 17. listopad s O2

Reklama

Mladým lidem podle každoročních průzkumů chybí základní znalosti a představa o tom, jak to doopravdy v předrevoluční době vypadalo a ani ve školách často na výuku moderních dějin nezbývá čas. O2 proto připravilo edukační web k výročí Sametové revoluce.

Právě kvůli chybějícím znalostem mladé generace rozjel před lety mobilní operátor O2 dlouhodobý edukativní projekt Svoboda není samozřejmost, který zapojuje technologie do výuky moderních dějin a zábavnou formou seznamuje s totalitními milníky. Takto připomněl řadu událostí i významných českých osobností, jako například Věru Čáslavskou, Miladu Horákovou či Emila Zátopka.

Virtuální průvod nazvaný Kroky ke svobodě provází cestou, kterou šli 17. listopadu 1989 studenti. Díky symbolickým sedmnácti zastavením může každý zažít reálnou atmosféru předcházející sametové revoluci, a ještě se dozvědět, jak to celé začalo, nebo například to, jakou roli hrál na demonstraci herec Josef Kemr a proč se zpívala píseň Ach synku, synku. Stačí mít mobilní telefon nebo počítač a jít na web www.krokykesvobode.cz.

Reklama