Promile INFO: pozor na zbytkáč [aplikace]

Reklama

Praktická aplikace vám může poradit, jestli jste ještě pod vlivem nebo již ne. Pokud si tedy vzpomente, kolik jste toho vypili.

Česká aplikace Promile Info dělá přesně to, co v názvu slibuje. Informuje vás o tom, kolik promile alkoholu máte aktuálně v krvi. Nejprve musíte zadat několik informací o sobě – zda jste muž či žena a kolik aktuálně vážíte. Obojí má totiž vliv na rychlost odbourávání alkoholu, zejména u hmotnosti doporučujeme nelhat (nebojte, nikdo ji neuvidí).

Promile_Info_1Promile_Info_2Promile_Info_3

Následně pak musíte poctivě zadávat všechny drinky, které v daném okamžiku vypijete. Promile Info okamžitě zobrazuje čas, kdy budete mít v krevním řečišti výhradně jen krev, žádný alkohol. Samozřejmě, čím více pijete, tím více se vám doba absolutní střízlivosti vzdaluje.

Promile_Info_4Promile_Info_5Promile_Info_6

V aplikaci máte předdefinovaných několik typických nápojů: velké pivo (0,5 l), malé pivo (0,3 l), víno (1 dcl), velký panák (40 ml), malý panák (20 ml). U piva bohužel chybí informace o množství alkoholu, výpočet je tak pro milovníky piva spíše orientační (podařilo se nám ale zjistit, že se jedná přibližně o 4% pivo). Dále máte možnost zadat do aplikace jeden vlastní drink. Pokud hodláte pořádat například mojito party, zeptejte se barmana, jaký je v jeho mojitu podíl alkoholu a zadejte to do Promile Info.

Promile_Info_7

Reklama