Samsung E700: oslnivé véčko s OLED [retro]

Reklama

Véčko vyšší třídy udělalo dojem zmizením antény a přidáním OLED barevného displeje. Na rozdíl od ostatních véček bylo trochu barevné, fungovaly MMS i VGA fotoaparát. Před 9 lety stálo jako dnešní špičkově vybavená Nokia Lumia 900, bezmála 14 000 Kč.

Samsung E700 ve zkratce:

  • První véčko pro Evropu bez antény
  • Už nebylo nudně stříbrné
  • Vnější OLED barevný displej
  • 9 MB vnitřní paměť
  • VGA fotoaparát
  • Chyběl bluetooth, prohlížeč, profily, FM rádio
  • Rozměry, hmotnost: 90 × 45 × 23, 85 g
  • Cena v roce 2003: asi 14 000 Kč

Jak byla dávná doba rozvoje mobilních telefonů vždy spjata s trčícími anténami, postupně se jich přístroje zbavovaly. Mezi mobily klasické konstrukce šlo třeba o vzpomínanou Nokii 3210 nebo Sony CMD-C1, u véčkové konstrukce hovoříme o prvním stroji bez antény právě v případě Samsungu E700. Co telefony klasické konstrukce dokázaly v roce 1999, zvládlo véčko v roce 2003.

Samsung E700 bylo krásné véčko, které se právem řadí mezi nejzajímavější telefony této konstrukce, více najdete v našem výběrovém článku. Na první pohled malý telefon se chlubil zářícím OLED displejem na horním krytu, výbavou spadal mezi velmi dobře vybavené telefony. S tím také souvisela vyšší cena asi 14 000 Kč.

Véčka Samsungu řadu let nudila stříbrnými konstrukcemi, tohle bylo jiné. Barevná páska přecházela zepředu dozadu a design tak hned zaujal. Popisek konstrukce jasně naznačoval, že výkon fotoaparátu se zastavil na VGA rozlišení, kvalita samozřejmě nebyla nic moc.

Boční ovládací tlačítka umožnila regulaci hlasitosti, nechyběl krytý konektor sluchátek a taktéž infraport. Napravo se ovládal fotoaparát, fotilo se v otevřeném i zavřeném stavu. Jak už to u véček bývá, tak vnitřní klávesnice byla skoro plochá, ovšem opět ji oživila barva. Aktivní barevný displej měl 65 tisíc barev, rozlišení 128 × 160 bodů, a určitě patřil mezi ozdoby Samsungu.

Výrobce do svých mobilů vždy dával menu s barevnými ikonami a nejinak tomu bylo u véčka E700. Telefon umožnil uložení 1 000 kontaktů s více položkami, pro příjem hovorů tradičně sloužilo otevření konstrukce. Další místo v paměti ukrojil prostor pro 200 SMS. Pro upozornění ani zvonění nešly použít vlastní zvuky, ono je ani nešlo pořádně kam uložit. Paměťové karty véčko neznalo, ale na tehdejší dobu překvapilo 9 MB vnitřní paměti. Tam se tedy uložily třeba fotky nebo se do ní instalovaly javové aplikace. Ty se stahovaly z wapu, klasický prohlížeč tu nebyl. Mobil navíc uměl GPRS ve třídě 10. Mobil si chtěl zasloužit svoji vysokou cenovku, a tak nezapomněl na organizační funkce ani nějaké hry. Pro zajímavost, už třeba neuměl hlasité handsfree, vyzváněcí profily, natočit video, chyběl e-mailový klient, bluetooth i FM rádio. Každopádně tohle véčko se pořádně zviditelnilo a počáteční cena mu moc popularity nepřinesla.

Reklama