Schváleno: T-Mobile se může spojit s GTS

Reklama

Deutsche Telekom dostal od Evropské komise zelenou. Může tak dokončit svůj nákup telekomunikačního operátora GTS a rozšířit své služby o nabídku pevných linek. Očekává se, že obchod bude dokončen v průběhu několika nejbližších týdnů.

Deutsche Telekom, majitel českého T-Mobilu, oznámil již v listopadu, že chce koupit firmu GTS a posílit tak svou pozici zejména v Polsku a Česku. O tomto záměru jsme vás informovali v našem starším článku. Už tehdy se T-Mobile těšil, že se stane významným konvergovaným operátorem a bude nabízet kromě mobilních služeb také služby založené na pevných linkách, zejména firemním zákazníkům.

Dnes celý obchod schválila Evropská komise, která se k němu musela vyjádřit v rámci antimonopolního řízení. Jednalo se o poslední překonanou překážku, nyní již prodeji nic nebrání. Claudia Nemat, členka představenstva Deutsche Telekomu pro Evropu a technologie, k tomu řekla:

Jsme potěšeni, že nyní můžeme transakci uzavřít a začít s integrací GTS: Tento krok skvěle zapadá do naší strategie vybudování celoevropské sítě a posiluje naši pozici v segment firem a nadnárodních klientů. Navíc nám umožní nabízet konkurenceschopné, vysoce kvalitní služby našim velkoobchodním partnerům.

Reklama