Sony Xperia X: drží se zajetých kolejí [preview]

Reklama

Sony se snaží zaujmout mobilem, který ale překvapit nedokáže. Opět hranatá konstrukce, dostatečný výkon, Android 6 a slušný fotoaparát. Nadšení z novinky krotí i vyšší cena bezmála 16 000 Kč.

SonyXperiaX_13

Sony Xperia X

Rozměry: 143 × 69 × 8 mm, 153 g
Displej: 5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, Triluminos
Procesor, systém: ? MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 64000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 23 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
15 990 Kč

Sony Xperia X má být hlavně zástupcem špičkových fotomobilů vyšší třídy. Tvary okoukala u jiných modelů výrobce, tvary rozhodně nezarmoutí, do ruky padnou skvěle. Výrobce spoléhá na výkon 23Mpx fotoaparátu, ten rozhodně ostudu neudělá. Přestože neumí 4K videa, podává slušný výkon. Bohužel nelze fotit třeba pod vodou, mobil není nijak odolný, to musíte sáhnout po vlajkovém modelu Z5 (ten má hodně podobnou cenovku).

SonyXperiaX_11SonyXperiaX_8

Xperia X dorazila na test v růžovém lesklém provedení, tělo je hodně pevné díky odolnému sklu na displeji, záda jsou však jen plastová. Displej podává skvělý obraz, připomínky nemám k odezvě mobilu a práci Androidu 6. 5palců s fullHD rozlišením, to je moc fajn kombinace, pochválím za obraz na přímém slunci. Senzorová tlačítka jsou součástí displeje, nechybí informační LED.

SonyXperiaX_4SonyXperiaX_7

Kvalita fotek je vysoká, dobře si snímač poradí s jasným světlem a ostrostí objektů při focení na makro. Režim fotoaparátu umožňuje sledovat pohybující se objekty a ostřit na ně. U videa se mi líbí citlivost mikfrofonu i podání barev. Tradiční recenzi připravím v následujících dnech.

Sony Xperia X – fotogalerie

SonyXperiaX_foto_6SonyXperiaX_foto_5SonyXperiaX_foto_4SonyXperiaX_foto_3SonyXperiaX_foto_2SonyXperiaX_foto_1

Sony Xperia X – 1080p video

Reklama