Sony Xperia Z1: vlajková loď s 21 Mpx fotoaparátem

Reklama

Z Berlína do světa vyplouvá nová vlajková loď Sony, vodotěsný smartphone Xperia Z1. Kovová konstrukce ukrývá 21Mpx snímač a nejlepší technologie pro chod systému, datové spojení a zábavu.

SonyXperiaZ1_2SonyXperiaZ1_1

Sony uvedlo nový model Xperia Z1 s tím, že jde o nejdůležitější model současnosti. Pouze 8,5 mm tenká konstrukce ukrývá kovový rám, spolehnutí je na vodotěsnost, akční promo fotky ukazují natáčení videí pod vodou. Hliníková konstrukce je vybavena normou krytí IP55 a IP58, dovnitř se nedostane ani prach.

SonyXperiaZ1_3SonyXperiaZ1_4

Telefon poskytuje velký 5palcový displej technologie TFT LCD s rozlišením 1 080 × 1 920 bodů. V kapse asi nepřehlédnete telefon s rozměry 144 × 74 × 8,5 mm při hmotnosti 170 g. Hardware obsahuje 4jádrový procesor s taktem 2,2 GHz a 2 GB RAM, pohání Android 4.3. Na data počká vnitřní paměť 16 GB a microSDHC karty.

Sony Xperia Z1 na videu výrobce

http://www.youtube.com/watch?v=blUhgOJXetM&feature=player_detailpage

Z konektivity nechybí nic podstatného, ani NFC a LTE. Výrobce klade důraz na kvalitu 21Mpx snímače s fullHD videem a bleskem. Osazena je špičková čočka a funguje pokročilé zpracování obrazu. Do prodeje by měla novinka přijít tento měsíc, cena ještě nebyla stanovena.

Reklama