T-Mobile rozšiřuje HSPA+ 42 i do Brna

Reklama

Od září spustil T-Mobile 191 vysílačů sítě HSPA+ 42 v Brně. I Brňané tak nově mohou stahovat do svých mobilů data z internetu rychlostí až 42 Mb/s, podobně jako lidé v Praze, Liberci, Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi, Zlíně či Otrokovicích.

Technologie HSPA+ 42 umožňuje patřičně vybaveným telefonům další zvýšení rychlosti pro stahování dat v síti třetí generace. Uváděná rychlost 42 Mb/s je samozřejmě pouze teoretická v praxi se bude pohybovat o něco níže, záleží na vaší vzdálenosti od vysílače a aktuálním vytížení sítě. Technologii HSPA+ 42 si aktuálně může užívat přibližně 12 % obyvatel.

T-Mobile se ovšem chlubí, že dle nezávislých měření uživatelů na webu DSL.cz je jeho síť dlouhodobě nejrychlejší. Ověřit si to na uvedeném webu můžete sami. Zájem zákazníků o datové přenosy v mobilu evidentně roste, jen zákazníci T-Mobilu v Brně a okolí letos (období leden-červenec) stáhli trojnásobné množství dat než v loňském roce.

Kromě obyvatel centrálních částí Brna ji mohou vyzkoušet i uživatelé městských částí Slatina, Tuřany, Řečkovice, Medlánky, Bystrc, Starý Lískovec, Nový Lískovec, Ivanovice a Obřany. Téměř 200 vysílačů pokrývá nejrychlejší 3G sítí rovněž okolní obce, například Jinačovice, Rozdrojovice, Kuřim, Lelekovice, Česká, Bílovice nad Svitavou, Podolí, Modřice, Šlapanice, Troubsko či Popůvky.

Reklama