T-Mobile začíná s LTE v Plzni

Reklama

V nejbližší době se můžete těšit na záplavu informací o tom, kde jaký operátor buduje síť LTE. Jako první se pochlubil T-Mobile, který se rozhodl zahájit pokrývání venkova okresem Plzeň-jih. Nezahálí samozřejmě ani v Mladé Boleslavi či Praze.

Tzv. rozvojová kritéria, na jejichž plnění T-Mobile přistoupil, když vstoupil do aukce frekvencí, nařizují jistou vyváženost mezi pokrýváním lukrativních městských a méně zajímavých venkovských okresů. Rozdělení jednotlivých oblastí do těchto dvou skupin stanovil ČTÚ, který tím sledoval touhu zajistit rychlý internet i tam, kde by se to třeba operátorům nevyplatilo. Vedou ho k tomu letité zkušenosti, vzpomeňte si, jak dlouho čekali obyvatelé bydlící mimo Prahu a Brno na síť 3G.

T-Mobile má aktuálně pokrytou část Prahy, do konce října chce mít Prahu celou. K tomu již dávno pokrylo Mladou Boleslav (zvanou též LTE City), v níž teď zvýší rychlost na 150/50 Mb/s. Aby to vyvážil, pokryje do konce března okres Plzeň-jih. Následné dva měsíce sice LTE v dané oblasti poběží v testovacím režimu, i tak ale obyvatelé Roupova, Svárkova, Dolců, Plevňova a mnoha dalších obcí okresu Plzeň-jih budou moc nejpozději do konce května používat plnohodnotný LTE internet.

Reklama